Paweł Kukiz zdradza: "Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list"


Paweł Kukiz zdradza: "Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list"

Wszystko wskazuje na to, że Kukiz'15 pójdzie do wyborów razem z ludowcami. "Wolę wpisać na listy PSL kilkudziesięciu pewnych ideowców, niż mieć na listach 1000 osób z czego 900 może okazać się kanaliami" - napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

"Pan jednej rzeczy nie rozumie. Nie wchodzę do PSL. Korzystam z ich list, bo sam nie mam ani czasu ani środków, by zebrać 130 tysięcy podpisów, by stworzyć własne. Taka jest ordynacja" - napisał Paweł Kukiz w komentarzu zamieszczonym pod jego wczorajszym wpisem dotyczącym przyszłości Kukiz'15.

Paweł Kukiz zasugerował także, że jego współpraca z Konfederacją nie jest już możliwa. "Nie wszystko jest przekreślone, ale dają takie warunki, że wątpię, aby doszło do porozumienia" - stwierdził.

Muzyk stojący na czele Kukiz'15 dodał: "Poza tym nie bardzo wyobrażam sobie sytuacji, że siedzę między panem (Sławomirem - przyp. red.) Mentzenem, który krzyczy "bić Żydów i pedałów", panem (Konradem - przyp. red.) Berkowitzem pobudzonym i zakładającym jarmułkę (Grzegorzowi - przyp. red.) Schetynie, z przodu mam panią (Kaję - przyp. red.) Godek, a za sobą pana (Grzegorza - przyp. red.) Brauna szkicującego plan manifestacji mającej na celu intronizację Chrystusa na króla Polski. I wspólnie z nimi słucham, jak z mównicy pan (Janusz - przyp. red.) Korwin-Mikke żąda zalegalizowania miękkiej pedofilii".

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

- Rozmowy trwały, decyzja jest po stronie Kukiz’15. W poniedziałek mają dać odpowiedź - podkreśla w rozmowie z portalem wpolityce.pl były minister rolnictwa Marek Sawicki (PSL). - Nie przeczę, że takie rozmowy są. W poniedziałek będzie ogłoszona decyzja w tej sprawie - potwierdził nowy termin ogłoszenia wyniku negocjacji Jarosław Sachajko z Kukiz’15. - Znając swoje skromne miejsce, nie chcę wychodzić przed szereg. Paweł Kukiz otrzymał upoważnienie do rozmów i on ogłosi ich wynik - dodał.