Piloci pod wpływem alkoholu zatrzymani przed wejściem na pokład


Piloci pod wpływem alkoholu zatrzymani przed wejściem na pokład

Dwóch pilotów linii lotniczej United Airlines zostało aresztowanych na lotnisku w Glasgow z powodu nietrzeźwości. Jak podało BBC, piloci zostali skontrolowani tuż przed wejściem na pokład samolotu do Nowego Jorku. Testy wykazały pozytywny wynik. Mężczyźni przebywają w areszcie i czekają na rozprawę w szkockim sądzie.

Pijany pilot samolotu pasażerskiego zatrzymany tuż przed odlotem

Na lotnisku w Stuttgarcie, tuż przed odlotem do Lizbony samolotu ze 106 pasażerami, zatrzymano siedzącego za sterami maszyny drugiego pilota, gdyż...

zobacz więcej

Policja aresztowała pilotów w wieku 45 i 61 lat tuż przed wejściem na pokład. Jak podało BBC, samolot miał wylądować na lotnisku w Newark, w stanie New Jersey. Lot został jednak anulowany.

Spółka United Airlines w oficjalnym komunikacie podała, że bezpieczeństwo ich klientów i załogi było „zawsze najwyższym priorytetem”.

„Zapewniamy naszym pracownikom najwyższe standardy i stosujemy surową politykę – brak tolerancji dla alkoholu. Piloci zostali natychmiastowo odsunięci od służby i w pełni współpracujemy z lokalnymi władzami” – napisano w komunikacie.

Linie lotnicze poinformowały też, że pracują, aby wszyscy pasażerowie mogli wyruszyć w podróż jak najszybciej.


image
ybciej.

źródło: