PiS inauguruje konwencje w regionach. Pierwszy przystanek „PiSbusu” – Toruń


PiS inauguruje konwencje w regionach. Pierwszy przystanek „PiSbusu” – Toruń

W ramach kampanii przed wyborami parlamentarnymi Prawo i Sprawiedliwość organizuje pierwsze regionalne konwencje. W inauguracyjnym spotkaniu w Toruniu wziął udział premier Mateusz Morawiecki. W swoim wystąpieniu szef rządu powiedział, że polityka oparta na dwóch filarach: na jakości finansów publicznych i polityce społecznej, „która zmienia politykę całego kraju", to znak firmowy Prawa i Sprawiedliwości.

Szef komitetu wykonawczego PiS: Mamy zebrane pół miliona podpisów w całym kraju

Mamy zebrane około pół miliona podpisów w kraju i gdy ukonstytuują się okręgowe komisje wyborcze, przystąpimy do rejestracji list – poinformował...

zobacz więcej

– Wybory, które odbędaą się 13 października dadzą nam odpowiedź na pytanie, czy dobra zmiana będzie miała szansę dalej reformować i działać na rzecz obywateli – powiedziała rozpoczynając spotkanie prezes zarządu okręgu PiS Marzenna Drab.

W konwencji – obok szefa rządu i kandydatów do polskiego parlamentu – wzięli udział także: „jedynka” na liście PiS w okręgu toruńskim Jan Krzysztof Ardanowski – minister rolnictwa i rozwoju wsi, oraz wicelider listy Krzysztof Czabański – przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

W swoim przemówieniu Mateusz Morawiecki podkreślił, że na „dobry czas dla Polski” wskazuje choćby zagraniczna prasa, pisząca o „małym cudzie gospodarczym” w kraju pod rządami Prawa i Sprawiedliwości.

– W czasach zmiennej pogody gospodarczej ważne są umiejętności w zarządzaniu gospodarką, sprawami finansowymi, budżetowymi. Tutaj – ku zdumieniu całej opozycji i komentatorów gospodarczych z ostatnich lat – jesteśmy w okresie wyjątkowej równowagi, dostrzeganej przez Komisję Europejską i analityków z całego świata – mówił Morawiecki.

Latos do opozycji: Do Senatu idziecie razem, ale nie chcecie tego przyznać

Państwo wracacie do powtórki z rozrywki z wyborów do PE. Do senatu idziecie razem, natomiast nie chcecie tego przyznać – powiedział w programie...

zobacz więcej

– Czy teraz, kiedy jest dobry czas dla Polski, warto zmieniać ekipę, która do tego doprowadziła, czy warto postawić raczej na tych, którzy potrafili wykazać, że w trudnych, zmiennych okolicznościach potrafią zadbać o finanse publiczne państwa, ale też grupy, które opieki potrzebują: młodych ludzi, seniorów, rodziny czy rolników – zapytał zgromadzonych szef rządu zaznaczając, że to pytanie w okresie wyborczym należy zadać wszystkim Polakom.

Morawiecki przypomniał, że jego rząd wprowadził m.in. ważne rozwiązanie dla młodych, jakim jest zwolnienie z podatku PIT dla osób do 26 roku życia.