PiS liderem sondażu wyborczego do PE. Koalicja Europejska bez Wiosny nie ma szans


PiS liderem sondażu wyborczego do PE. Koalicja  Europejska bez Wiosny nie ma szans

Gdyby wybory do Parlamentu Europejskiego odbywały się w marcu, PiS uzyskałby poparcie 38 proc. ankietowanych Polaków; na Koalicję Europejską zagłosowałoby 32 proc. – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Sondaż PE: 37,5 proc. dla Koalicji Europejskiej; 36,3 proc. dla PiS

37,5 proc. poparcia dla Koalicji Europejskiej, 36,3 proc. dla PiS i 10,6 proc. dla Wiosny – to wyniki opublikowanego w piątek przez Parlament...

zobacz więcej

Badanie zostało przeprowadzone już po konwencji Prawa i Sprawiedliwości (2 marca br.) , a także po podpisaniu deklaracji o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej przez część partii opozycyjnych. W skład KE w wyborach PE wchodzą: PO, PSL, SLD, Nowoczesna, Teraz i Zieloni.

„Obóz władzy ma wciąż stałą pozycję, zaś koalicja w obecnym kształcie nadal nie jest w stanie go pokonać bez udziału Wiosny–zuważa „Super Express”.

Z sondażu bowiem wynika, że kolejne 12 proc. ankietowanych jest za ugrupowaniem Wiosna Roberta Biedronia. Z kolei na Kukiz'15 swój głos chce oddać 8 proc. badanych.

Na dalszych miejscach, pod progiem wyborczym, znalazły się: Koalicja Propolska (4 proc.), Razem (3 proc.), Polska Fair Play(2 proc.) i Ruch Prawdziwa Europa (1 proc.) poparcia.

Badanie zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 28 lutego – 1 marca na próbie 1058 dorosłych Polaków.

image

źródło: