PiS uderza w PO za zdjęcie Kaczyńskiego z Dudą. Apelują do Schetyny


PiS uderza w PO za zdjęcie Kaczyńskiego z Dudą. Apelują do Schetyny

- Politycy PO manipulują w mediach społecznościowych używając fake newsów - mówili na sobotniej konferencji prasowej poseł PiS Jacek Sasin i zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Zaapelowali do przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny, by "nie wykorzystywać takich brudnych metod w kampanii wyborczej".

Podziel się
PiS uderza w PO za zdjęcie Kaczyńskiego z Dudą.
PiS uderza w PO za zdjęcie Kaczyńskiego z Dudą. (Facebook.com)
Qaqwqwrqw

- Zaczęła się kampania wyborcza. Chcemy spierać się z naszymi konkurentami na ustawy, pomysły, wyliczenia. Tymczasem PO funduje nam, a przed wszystkim Polakom, kampanię fake newsów - powiedział na sobotniej konferencji prasowej poseł PiS Jacek Sasin.

I pokazał zdjęcie, które 15 sierpnia na Twitterze zamieścili posłowie PO Cezary Tomczyk oraz Michał Szczerba. Opatrzono je hasztagiem #FakeNewsPO. Pierwszy z polityków napisał, że to "Polska w 2019 roku na jednym zdjęciu". Drugi napisał: "Precedencja się nie przyjęła". Zdjęcie, które udostępnili politycy, jest przyciętym kadrem z transmisji zeszłorocznej uroczystości odsłonięcia w Sejmie tablicy Lecha Kaczyńskiego.

Qaqwqwrqw

"Świadomie wprowadzają w błąd"

- To zdjęcie ma podtrzymać fałszywą tezę. Poniża prezydenta, poniża państwo. Poseł Tomczyk, a później inni, próbowali powiedzieć Polakom, że tak wyglądało składanie kwiatów 15 sierpnia. Świadomie wprowadzają w błąd, bo przecież natychmiast powiedzieliśmy, że zdjęcie dotyczyło składania kwiatów podczas odsłonięcia tablicy Lecha Kaczyńskiego w Sejmie - dodał Sasin.

Ocenił, że "bardzo źle się stało". - Bardzo źle też, że politycy nie potrafili przeprosić w tym dniu - komentował. Przypomnijmy, że posłowie przeprosili w piątek, 16 sierpnia.

Qaqwqwrqw

- Ten przykład jest wyjątkowo bulwersujący, ale niestety nie jednostkowy i odosobniony - ocenił zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. - To element większej całości, co można już nazywać "fake newsowym przedsiębiorstwem". Po pierwsze, pan poseł Tomczyk wiedział doskonale, że nie mówi o roku 2019. A jeśli nie wiedział, to setki internautów wytknelo mu ten blad. Mimo to to zdjęcie wciąż wisi na jego TT. To zła wola - dodał polityk.

"Platformerscy cyberkowboje"

Zdaniem Fogiela trwa "akcja kolportowania nieprawdziwych informacji". I przypomniał, kto zamieścił jeszcze zdjęcie w mediach społecznościowych. Tu wspomniał Stanisława Kozieja, Radosława Sikorskiego czy też Tomasza Lisa.

- To karmienie opinii publicznej nieprawdziwymi informacjami - dodał.

Qaqwqwrqw

Zdaniem polityków "trwają przygotowania do akcji fake newsów na jeszcze większą skalę". - Apelujemy do przewodniczącego Grzegorza Schetyny, by nie wykorzystywać takich brudnych metod w kampanii wyborczej. Jeśli przewodniczący nie ma świadomości, co robią jego platfromerscy cyberkowboje, nich ich powstrzyma - dodał.

- Rządzenie polską to nie jest zabawa i rozpowszechnianie fałszywych informacji - podsumował Fogiel.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl