Plany na prequel serialu 24 godziny potwierdzone. Komentarz szefów Foxa


Plotka portalu Deadline została dziś potwierdzona przez  Gary’ego Newmana, szefa stacji Fox podczas rozmowy z dziennikarzami na panelu TCA. Nie podjęto jeszcze decyzji, który pomysł zostanie zrealizowany, ale podkreślono, że pod uwagę są brane dwie koncepcje: prequel historii Jacka Bauera oraz serial prawniczy utrzymany w konwencji 24 godzin.


Newman tłumaczy, że ich zdaniem marka ma wciąż znaczenie dla widzów i dlatego chcą ją kontynuować. Twierdzi, że ludzie kochają Jacka Bauera i sądzi, że historia o tym, jak stał się agentem, którego znamy z oryginalnego serialu, może przypaść widzom do gustu. Mówi też, że Kiefer Sutherland jest świadomy, że to powstaje i będzie producentem wykonawczym. Na tę chwilę nie było żadnych rozmów na temat jego ewentualnej roli. Cały serial jednak skupia się na młodszym bohaterze, więc na pewno zagra go inny aktor.

Natomiast projekt serialu prawniczego miałby być związany z planowaną egzekucją więźnia, który tak naprawdę jest niewinny. Bohater miałby w ciągu 24 godzin, czyli w klimacie serialu, udowodnić jego niewinność. Wszystko miałoby odbywać się dynamicznie i dobrze budowanym napięciem, by wpisywało się w konwencję tego uniwersum. Co ciekawe – zdradził też, że producenci rozmawiali o takim projekcie już w trakcie prac nad trzecim i czwartym sezonem.


Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe