Podcięła gardło czteroletniej córce. Sąd: jest całkowicie niepoczytalna


Podcięła gardło czteroletniej córce. Sąd: jest całkowicie niepoczytalna

Podejrzana o zabicie własnej czteroletniej córki Katarzyna G. jest całkowicie niepoczytalna – stwierdził Sąd Okręgowy w Legnicy. Kobietę należy umieścić w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym – uznał na wniosek prokuratury sąd i umorzył postępowanie. Informację podał portal wroclaw.naszemiasto.pl.

Zabiła swoje niemowlę, a zwłoki porzuciła pod kontenerem

Izabela J. urodziła dziecko w domu. Niemowlak był zdrowy, ważył ponad 3 kg. Matka udusiła malucha, a jego zwłoki zawinięte w szmaty porzuciła przy...

zobacz więcej

– Do czasu wskazania odpowiedniej placówki Katarzyna G. przebywa w areszcie – informuje Lidia Tkaczyszyn, Prokurator Okręgowy w Legnicy.

Sytuacja miała miejsce 26 maja tego roku w Legnicy. Katarzyna G. najpierw podtopiła swoje dziecko, po czym podcięła mu gardło nożem kuchennym. Domownicy wezwali pogotowie, dzięki czemu udało się przywrócić dziewczynce funkcje życiowe. Miesiąc później dziecko zmarło.

Dziewczynka była jedynym i długo wyczekiwanym dzieckiem małżeństwa G. Jak podaje portal, relacje między małżonkami zaczęły się psuć, kiedy do kobiety dotarły informacje o zdradzie męża.

Mimo zapewnień męża Katarzyna G. stała się wtedy chorobliwie podejrzliwa. Twierdziła m.in., że chciał ją otruć, a w domu zamontował kamery i podsłuch.


W maju kobieta pojechała na weekend do kuzynki. Jak podaje portal, Katarzyna G. weszła z córką do wanny, po czym zanurzyła główkę dziewczynki pod wodę, mówiąc, że robi to dla jej bezpieczeństwa. Kobieta podcięła dziecku gardło i próbowała podciąć sobie żyły.

Biegli psychiatrzy stwierdzili u Katarzyny G. ostre zaburzenia psychotyczne, z przewagą urojeń; w czasie czynu kobieta miała zniesioną zdolność rozumienia czynu. Ich zdaniem kobieta jest zdolna do popełnienia podobnych czynów.

źródło: