Pogoda w niedzielę. Burze suną nad Polską. Dziś zagrzmi w większości kraju


Pogoda w niedzielę. Burze suną nad Polską. Dziś zagrzmi w większości kraju

Pogoda w niedzielę będzie w wielu regionach kraju burzowa i deszczowa - wynika z prognoz synoptyków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał co prawda ostrzeżeń w tej kwestii, ale orientacyjne prognozy zagrożeń wskazują, iż burze lub burze z gradem mogą pojawić się w zdecydowanej większości województw. W woj. opolskim i dolnośląskim będą mniej dotkliwe lub nie pojawią się wcale.

Pogoda w niedzielę. Gdzie jest burza?

Z prognoz portalu Ventusky.com wynika, że po południu zacznie grzmieć na wschodniej części kraju, stopniowo burze będą pojawiać się także w centrum i na zachodzie. Sytuacja meteorologiczna powinna uspokoić się przed północą.

Gdzie jest burza? Można to sprawdzić na specjalnych stronach, m.in. blitzortung.org. Wyładowania atmosferyczne i burze prezentuje ona na mapie w czasie rzeczywistym.

Jak wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w trakcie burz prędkość wiatru może dochodzić od 70 kilometrów na godzinę.

Dzisiejsza pogoda nie jest może wymarzona, ale będzie za to bardzo ciepło, szczególnie na zachodzie i w południowych rejonach. Tam słupki rtęci wskazywać będą w ciągu dnia nawet 23-24 stopnie Celsjusza.