Polacy na ekranach świata


Polacy na ekranach świata
Hollywood to mekka artystów pragnących zrealizować swoje największe marzenia i ambicje. Czasem jedna kreacja staje się dla nich przepustką do kariery. Oto polskie aktorki i aktorzy, którzy już pojawili się w zagranicznych produkcjach. Kto z nich zrobi światową karierę?
Joanna Kulig zagra jedną z głownych ról w serialu "The Eddy" /Netflix /materiały prasowe Rola Zuli w "Zimnej wojnie" otworzyła jej drzwi na świat. Kreację doceniły największe gwiazdy Hollywood, m.in. Cate Blanchett i Julianne Moore. Pochwał nie szczędziła jej również Juliette Binoche, z którą Polka poznała się na planie filmu Małgorzaty Szumowskiej  "Sponsoring".
"Tak bardzo się cieszę, widząc cię w Cannes! Uwielbiam cię! Jesteś światłem" - napisała o niej francuska gwiazda. O Joannę Kulig szybko zaczęli ubiegać się zagraniczni producenci. W maju ruszyły zdjęcia do serialu Netflix "The Eddy". Kulig wcieli się w wokalistkę, która boryka się z problemem alkoholowym. Jednym z twórców jest Damien Chazelle, reżyser nagrodzonego Oscarem filmu "La La Land".
Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce.
"Zimna wojna" [trailer] materiały dystrybutora 1 / 17 Joanna Kulig w filmie "Sponsoring"