Polenergia zawarła przyrzeczoną umowę sprzedaży 50% Polenergii Bałtyk I


Polenergia zawarła przyrzeczoną umowę sprzedaży 50% Polenergii Bałtyk IPolenergia zawarła z Wind Power AS przyrzeczoną umowę sprzedaży 50% udziałów w spółce zależnej MFW Bałtyk I, która jest jedynym akcjonariuszem spółki Polenergia Bałtyk I, podała grupa.

"Prawo własności do udziałów przejdzie z emitenta na rzecz Wind Power AS z chwilą zaksięgowania na rachunku emitenta zapłaty z tytułu ceny" - czytamy w komunikacie.

MFW Bałtyk I jest jedynym akcjonariuszem spółki Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim.

20 grudnia 2018 r. Polenergia poinformowała, że zawarła przedwstępną, warunkową umowę zbycia 50% udziałów w spółce zależnej Polenergia Bałtyk I, która prowadzi projekt budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku. Umowa przedwstępna została zawarta w związku z wykonaniem opcji na zakup udziałów spółki zależnej. Łączna bazowa cena sprzedaży udziałów to 33 351 813 zł.

Polenergia - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Źródło: ISBnews

Obejrzyj koniecznie materiały wideo od inwestorzy.tv:

 

Czym jest faktoring | TWÓJ BIZNES #1   CZY JUŻ CZAS SPRZEDAWAĆ NIERUCHOMOŚCI? - 5 PYTAŃ O RYNEK NIERUCHOMOŚCI
[embedded content]   [embedded content]