Polska - Słowenia. Brzęczek podał skład Orłów


Polska - Słowenia. Brzęczek podał skład Orłów

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru jest obecność w składzie Łukasza Piszczka, który po raz ostatni zagra w narodowych barwach. Do składu wracają też Kamil Grosicki i Robert Lewandowski.

Wideo


Polska - Słowenia. Łukasz Piszczek: Słowenia ma dobrych zawodników. Wideo TV Interia

Na cztery zmiany w składzie w porównaniu do meczu z Izraelem (2-1) zdecydował się selekcjoner "Biało-Czerwonych" Jerzy Brzęczek. Po raz ostatni w wyjściowym składzie Polaków zagra Łukasz Piszczek, który zostanie zmieniony po upływie około pół godziny. Jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Tomasz Kędziora.


Miejsce obok Grzegorza Krychowiaka na środku pomocy zajmie Jacek Góralski, który zastąpi tam Krystiana Bielika. Z kolei miejsce Przemysława Frankowskiego na skrzydle zajmie Kamil Grosicki.

Do wyjściowego składu wraca także kapitan "Biało-Czerwonych" Robert Lewandowski. Krzysztof Piątek mecz rozpocznie na ławce rezerwowych.


Polacy mają już zapewniony awans na przyszłoroczne finały Euro. W teorii mogą dziś zapewnić sobie losowanie z pierwszego koszyka, ale taki scenariusz jest bardzo mało prawdopodobny, bowiem zakłada m.in. niemal dwucyfrowe zwycięstwo "Biało-Czerwonych".


Początek spotkania na PGE Narodowym o godzinie 20.45.

Składy na mecz Polska - Słowenia:


Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca - Sebastian Szymański, Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki - Robert Lewandowski.


Słowenia: Jan Oblak - Petar Stojanović, Miha Blażicz, Miha Mevlja, Jure Balkovec - Rene Krhin, Jasmin Kurticz - Josip Iliczić, Jaka Bijol, Benjamin Verbicz - Tim Matavż.

Zdjęcie
Łukasz Piszczek pożegna się dziś z reprezentacją Polski /fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER /
Łukasz Piszczek pożegna się dziś z reprezentacją Polski /fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER /