Polskie Stowarzyszenie Bitcoin nie zaleca inwestowania w PNT Szczepana Bentyna


Polskie Stowarzyszenie Bitcoin nie zaleca inwestowania w PNT Szczepana Bentyna

Polskie Stowarzyszenie Bitcoin już jakiś czas temu prosiło o kontakt osoby, które zainwestowały w Pracownię Nowych Technologii. Firma wzbudza od pewnego czasu kontrowersje. PSB otrzymało niemały odzew po swoim liście otwartym i postanowiło dalej wypowiedzieć się na temat projektu.


W piśmie zatytułowanym “BRAK REKOMENDACJI PSB DLA PROJEKTU PNT” czytamy:


Po naszym liście otwartym dotyczącym projektu realizowanego przez Pracownię Nowych Technologii otrzymaliśmy wiele zgłoszeń od zawiedzionych tym projektem inwestorów. Ze względu na różnie postrzegane praktyki sprzedażowe i zarządcze stosowane przez prowadzących projekt, część inwestorów  czuje się wręcz oszukana. O sytuacji firmy pisały już też portale branżowe. Mimo negatywnej atmosfery, która wytworzyła się wokół spółki, ta nadal w taki sam sposób reklamuje swoje usługi i zachęca do dalszego inwestowania w działalność PNT oraz spółek powiązanych.


Analizując posiadane oraz otrzymane od inwestorów dane dot. działalności PNT, dochodzimy do wniosku, że pod żadnym względem nie możemy rekomendować inwestycji w ten projekt.
    Jednocześnie nadal zachęcamy do kontaktowania się z nami osób, które współpracowały z PNT, szczególnie te, które czują się poszkodowane przez ich działalność, oraz wszystkich tych, których chcieliby się w tej sprawie rzeczowo wypowiedzieć.


Pod dokumentem podpisał się Filip Pawczyński, prezes stowarzyszenia.


PNT


Na czele PNT stoi popularny w środowisku kryptowalutowych inwestorów youtuber – Szczepan Bentyn. Jego firma zajmuje się kopaniem kryptowalut i ma ponoć poważnie problemy z zachowaniem ciągłości finansowej. Broni się tym, że – by polepszyć własną sytuację – przeniosła już część własnych koparek do Rosji. Podobny zabieg planowany jest w najbliższej przyszłości, ale tym razem kierunek jest bardziej egzotyczny. Firma chce kopać kryptowaluty w… Iranie. Czy to rozwiąże jej problemy?


PSB


Polskie Stowarzyszenie Bitcoin jest nierzadko nazywane “sumieniem rynku kryptowalut w Polsce”. Działa od 2013 r. W 2016 r. organizowało w Sejmie konsultacje społeczne dot. blockchaina i cyfrowych walut. Wielokrotnie ostrzegało też przed podejrzanymi projektami na rynku e-walut, m.in. OneCoinem czy DasCoinem, ale też przestrzegało giełdę BitBay przed wprowadzaniem na jej platformę tokenu FuturoCoin.