Premier: Chcemy przeznaczać więcej środków na programy socjalne


Premier: Chcemy przeznaczać więcej środków na programy socjalne

Chcemy kontynuować programy socjalne takie jak 500 plus, fundusze dróg samorządowych i emerytura plus – powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, rząd chce przeznaczyć więcej środków na te cele.

Morawiecki dla CNN o likwidacji podatków dla młodych: Chcemy, aby pozostali w Polsce

Wprowadzone obniżki podatków oraz likwidacja podatków dla osób poniżej 26. roku życia oczywiście stanowi koszt dla polskiego budżetu, ale jest on...

zobacz więcej

Podczas spotkania z mieszkańcami Boiszowy na Śląsku premier Morawiecki zapewnił, że rząd chce „rozmawiać z Polakami o tym, co jest potrzebne w kolejnych latach”. – Chcę żeby Polska rozwijała się w najszybszym możliwym tempie, żeby polityka była dla ludzi, żeby ludzie to czuli, że jesteśmy razem z wami. Nawet, jak się potykamy, popełniamy błędy, chcemy się przyznawać do nich i żeby te drobne błędy, nie przesłaniały tych wielkich naszych osiągnięć, które się udały – powiedział.

Morawiecki zapewnił przy tym, że rząd chce kontynuować realizację programów socjalnych. – 500 plus, wyprawka, fundusze dróg samorządowych, emerytura plus. Chcemy te programy kontynuować, chcemy przeznaczać coraz więcej środków na te cele i w tym kierunku idziemy – oświadczył premier.

– W naszych działaniach stawiamy przede wszystkim nacisk na rodzinę, na to żeby była praca, płaca jak najlepsza, żeby europejskość wyznaczały nie jakieś fanaberie ideologiczne, tylko żeby europejskość to była europejska płaca, żebyśmy dorównywali w szybkim tempie temu, co jest we Francji, we Włoszech, w Hiszpanii, w Niemczech. To jest europejskość w konkrecie, w tym kierunku idziemy – mówił Morawiecki.

Premier podkreślał, że jego rząd stawia na te sprawy, które interesują zwyczajnych ludzi. – To jest nasz program na kolejne lata - 4, 8, 12 lat. Przestawiliśmy tę wajchę z systemu, który patrzył na wskaźniki, czasami na różne grupy interesów, przestawiliśmy wajchę w kierunku ludzi, w kierunku społeczeństwa – mówił.

Morawiecki podkreślał, że podstawowym hasłem jego rządu oraz PiS jest wiarygodność. – Jest takie piękne, bardzo proste polskie powiedzenie: „trzymać za słowo”. Możecie nas trzymać za słowo, możecie popatrzeć na to, co zrobiliśmy przez te cztery lata. Sprawdzić, co się udało, ile przesunęliśmy środków w kierunku ludzi, zabraliśmy mafiom; ile nowej polityki społecznej wprowadziliśmy. To jest nasz program również na kolejne lata, to i program rozwoju, również takich gmin jak Bojszowy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

image

źródło:

image