Prognoza pogody: Niż nad całą Polską. Zachmurzenia i przelotne opady


Prognoza pogody: Niż nad całą Polską. Zachmurzenia i przelotne opady
W najbliższych dobach w ciągu dnia można spodziewać się ok. 20 stopni Celsjusza, natomiast w nocy ochłodzi się do nawet 6 stopni. Meteorolodzy zapowiadają zachmurzenie, a miejscami pojawią się przelotne opady. Zdjęcie zdj. ilustracyjne /123RF/PICSEL Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy jest pod wpływem wyżów: azorskiego i znad zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajduje się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Śródziemnym, Morzem Bałtyckim oraz Islandią. Niemal cała Polska jest w zasięgu niżu znad południowego Bałtyku, jedynie nad południowo-wschodnie rejony kraju powoli nasuwa się klin wyżu znad Rosji. Napływa dość chłodne polarne morskie powietrze. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa i będzie rosło.
Wtorek, 10 września
We wtorek w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i miejscami, zwłaszcza za północy kraju i na zachodzie, przelotne opady deszczu. Prognozowana suma opadów na Pomorzu i Pojezierzu Pomorskim do 15 mm. Temperatura maksymalna od 15-18 st. na Pojezierzu Kaszubskim i wybrzeżu do 20-21 st. na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. W Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a późno po południu rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna około 20 st. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na północy okresami wzrastające do dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu. Miejscami na południu kraju mgły ograniczające widzialność do 300 m, a w zagłębieniach terenu do 100 m. Temperatura minimalna przeważnie od 9 do 11 st., jedynie nad morzem nieco cieplej - od 10 do 14 st., a na południu kraju, podczas dłuższych rozpogodzeń możliwy spadek temperatury do 8 st., w kotlinach sudeckich około 9 st., a na Podhalu około 6 st.
W stolicy zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 11 st. Zdjęcie Prognoza pogody na wtorek, 10.09.2019. /INTERIA.PL Środa, 11 września
W środę na południu kraju zachmurzenie małe, na pozostałym obszarze małe i umiarkowane. Nad samym morzem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 21 do 25 st., jedynie nad morzem i na Podhalu około 19-20 st.
W Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st. Zdjęcie Prognoza pogody na środę, 11.09.2019. /INTERIA.PL Czwartek, 12 września
W czwartek temperatura w większości kraju od 20 do 24 st., jedynie nad morzem 18-19 t. oraz 25 st. przy wschodniej granicy na lubelszczyźnie. Zachmurzenie przeważnie od dużego do częściowego. Zdjęcie Prognoza pogody na czwartek, 12.09.2019. /INTERIA.PL Sprawdź, czym oddychasz! Jakość powietrza w polskich miejscowościach --> kliknij!
Aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy
Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni
Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca
Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!
Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!