Prokurator wydał podwładnym polecenie SMS-em. Stworzy listę sędziów skłonnych do aresztowań


Prokurator wydał podwładnym polecenie SMS-em. Stworzy listę sędziów skłonnych do aresztowań

Magazyn TVN24 "Czarno na białym" dotarł do treści SMS-a, jakiego wysłał Prokurator Okręgowy w Gdańsku do prokuratorów rejonowych, którzy mu podlegają. Prosi w niej o wskazanie sędziów z sądu rejonowego pod kątem tego, czy łatwo, bądź trudno, uzyskać u nich zgodę na tymczasowe aresztowanie.

Treść SMS-a wysłanego we wtorek wieczorem do prokuratorów:

Panie i Panowie Prokuratorzy Rejonowi. Poproszę o przesłanie faksem jutro do godz. 9 (adresowanej imiennie do mnie) informacji o: 1. Sędziach z SR właściwych Wam miejscowo orzekających w sposób stosunkowo najłagodniejszy i najrzadziej uwzględniających wnioski o t. a. [tymczasowe aresztowanie - red] 2. Sędziach z SR orzekających w sposób stosunkowo najsurowszy 3. Sędziach SO Gdańsk w powyższych kategoriach. Potrzebuję przekazać taką informację do Prokuratury Regionalnej.

"Musieliśmy wykonać polecenie"

Prokuratorzy niechętnie komentowali sprawę, podkreślając, że było to polecenie służbowe. Jednocześnie potwierdzali, że taka wiadomość nadeszła.

- Musieliśmy wykonać polecenie wedle wszelkich znaków na niebie i na ziemi - oznajmiła Prokurator Rejonowa z Gdyni w rozmowie z TVN24.

W magazynie "Czarno na białym" mają być przedstawione odpowiedzi Prokuratury Regionalnej oraz Okręgowej w Gdańsku na pytania o to dziwne polecenie.