Przejechał na rolkach 20 km mimo zakazu. Do domu wrócił autem


Przejechał na rolkach 20 km mimo zakazu.  Do domu wrócił autem

Policjanci zatrzymali 26-letniego rolkarza, który do Dąbrowy Tarnowskiej przyjechał aż z województwa podkarpackiego. Mężczyzna tłumaczył, że przecież z nikim się nie kontaktuje. – Złamał zakaz przemieszczania się. Dostał 100 złotych mandatu – wyjaśnia nam asp. Ewelina Fiszbain z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jak Polacy oceniają ograniczenia wprowadzone przez rząd? Sondaż

81,4 proc. Polaków pozytywnie ocenia ograniczenia wprowadzone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa; przeciwnego zdania jest 9,5 proc. –...

zobacz więcej

Rolkarza patrol wypatrzył w niedzielne popołudnie na ul. Jagiellońskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Kiedy policjanci zapytali go o cel podróży przyznał, że przebył 20 km w celach rekreacyjnych i teraz zamierza wrócić do domu w województwie podkarpackim.

26-latek wyjaśnił, że złamał ograniczenie swobodnego poruszania się, bo chciał skorzystać z wiosennej pogody, a poza tym jedzie po drodze i z nikim się nie kontaktuje.

Po rozmowie z funkcjonariuszami zgodził się z ich argumentacją. Przyjął mandat 100 zł.

Natomiast za naruszenie porządku ruchu drogowego, w tym przypadku jazdę na rolkach po jezdni, został pouczony. Do domu wrócił samochodem. Zadzwonił po kogoś z rodziny.

image

źródło: