Przemysław Babiarz ma prowadzić „Va Banque” w TVP2


Przemysław Babiarz ma prowadzić „Va Banque” w TVP2

Informację, że Przemysław Babiarz będzie prowadził „Va Banque” w TVP2 podał Pudelek.pl. Dziennikarz nie chciał tego komentować, podkreślił, że nie zamierza się wypowiadać się na ten temat do konferencji ramówkowej Telewizji Polskiej zaplanowanej pod koniec listopada.

Centrum informacji Telewizji Polskiej jak na razie nie odpowiedziało na nasze pytania w tej sprawie.„Va Banque” wróci do TVP2 po 16 latach przerwyO tym, że „Va Banque” będzie emitowany wiosną w TVP2, jako pierwszy poinformował w zeszłym tygodniu portal Wirtualnemedia.pl. - Spodobała mi się reaktywacja „Va banque”, pomysł biura programowego i agencji kreacji rozrywki i oprawy na wypełnienie luki oglądalności TVP2 pomiędzy „Panoramą”, a „Barwami szczęścia”. Premierowe odcinki planowane w dni powszednie po „Panoramie” - przekazał nam prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.- Rozwijamy ofertę dla widza teleturniejowego. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to wiosną Jedynka i Dwójka w access prime-time (między godz. 15.37 a 19.23) pokaże sześć projektów tego typu: „Krzyżówka”, „Jaka to melodia?”, „Jeden z dziesięciu”, „Koło fortuny”, „Familiada” i „Va banque” - wyliczył.
Udało nam się też ustalić, że gospodarzem „Va Banque” nie będzie Maciej Kurzajewski, który w obecnej ramówce współprowadzi już w TVP2 program „Czar par”, a od początku br. był też gospodarzem teleturniej „The Wall. Wygraj marzenia”, którego emisję zakończono miesiąc temu.Poprzednio „Va Banque” był pokazywany w TVP2 od marca 1996 roku do maja 2003 roku. Wyemitowano wtedy 566 odcinków, które prowadził aktor i prezenter Kazimierz Kaczor. Teleturniej jest oparty na amerykańskim formacie „Jeopardy!”, nadawanym w NBC od 1964 roku.>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketinguPrzemysław Babiarz prowadził programy rozrywkowe i edukacyjnePrzemysław Babiarz z Telewizją Polską jest związany od 1992 roku, z przerwą w latach 1999-2001, gdy pracował w Wizji Sport. Jako dziennikarz sportowy zajmuje się przede wszystkim lekkoatletyką, pływaniem i łyżwiarstwem figurowym, a od kilku lat komentuje też skoki narciarskie. Relacjonował najważniejsze turnieje, na czele z letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi oraz mistrzostwami świata. Ponadto prowadził serwisy sportowe.Babiarz w TVP występował też w innych rolach. W połowie lat 90. był prezenterem studia oprawy w TVP2 i współprowadził program „Stawka większa niż szycie”. Był gospodarzem „Pytania na śniadanie” i niektórych wydarzeń rozrywkowych transmitowanych w TVP. Jesienią 2007 roku wziął udział w show „Gwiazdy tańczą na lodzie”.Od 10 lat Przemysław Babiarz współprowadzi programy z cyklu „Wielki Test” w TVP1. Wiosną ub.r. zaczął prowadzić w TVP Historia cykl „Jak było?”, a wcześniej był gospodarzem „Sprintu przez historię”.
Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. średnia oglądalność minutowa TVP2 wynosiła 520 520 widzów, a udział stacji w rynku oglądalności - 8,42 proc. (4,86 proc. mniej niż rok wcześniej).