PŚ w rajdach terenowych: Rafał Sonik triumfował po raz szósty


PŚ w rajdach terenowych: Rafał Sonik triumfował po raz szósty

Rafał Sonik zajął drugie miejsce w Rajdzie Maroka, ostatniej w sezonie rundzie Pucharu Świata FIM w rajdach terenowych i po raz szósty w karierze triumfował w klasyfikacji końcowej cyklu.

Wideo


Sonik: Wszędzie czają się pułapki, sam w jedną wpadłem. Wideo Informacja prasowa

Najszybszy w rywalizacji quadów był w Maroku Chilijczyk Ignacio Casale, drugi Sonik stracił do niego 29.51. Na trzeciej pozycji uplasował się Kamil Wiśniewski ze stratą ponad jednej godziny do Casale. Wszyscy jechali quadami Yamaha Raptor 700.


W rywalizacji kierowców samochodów w Maroku zwyciężył zawodnik z RPA Giniel de Villiers (Toyota Hilux), drugie miejsce ze stratą 20.16 wywalczył Hiszpan Carlos Sainz (Mini John Cooper Works Buggy), a trzeci na mecie zameldował się Francuz Mathieu Serradori (Century CR6) - strata 32.01.

Na czwartej pozycji uplasował się obrońca tytułu Jakub Przygoński (Mini John Cooper Works Rally) - strata 58.27. Polak tytułu nie obronił, w klasyfikacji końcowej sezonu uplasował się na szóstej pozycji.


Zwyciężył doświadczony Francuz Stephane Peterhansel (Mini John Cooper Works Buggy), który w Maroku był piąty ze stratą 1:34.28. To mu jednak wystarczyło, aby po raz pierwszy w karierze triumfować w klasyfikacji końcowej PŚ FIM.


Rajd Maroka był ostatnim sprawdzianem światowej czołówki kierowców przed kolejną edycją Rajdu Dakar, który w styczniu 2020 roku po raz pierwszy w historii odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Zdjęcie
Rafał Sonik /Getty Images
Rafał Sonik /Getty Images

Klasyfikacja końcowa PŚ FIM w rajdach terenowych:


  quady


1. Rafał Sonik (Polska)      123 pkt


2. Aleksander Maksimow (Rosja) 60


3. Fahad Al-Musallam (Kuwejt) 28


  samochody


1. Stephane Peterhansel (Francja) 61 pkt


2. Nasser Al-Attiyah (Katar)     60


3. Reinaldo Varela (Brazylia)    42


...


6. Jakub Przygoński (Polska)     28