Puchar Azji. Wyłoniono wszystkich uczestników 1/8 finału


Oman i Wietnam uzupełniły grono uczestników 1/8 finału turnieju o piłkarski Puchar Azji, który odbywa się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W tej fazie najciekawiej zapowiada się poniedziałkowy mecz Japonii z Arabią Saudyjską.

Wideo


Southampton - Derby County 2-2 (k. 3-5) - skrót (ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS). Wideo Eleven Sports


W rywalizacji grupowej wystąpiły 24 drużyny. Do 1/8 finału awansowały po dwie najlepsze z sześciu grup oraz cztery z najkorzystniejszym bilansem z trzecich lokat.

Wcześniej awans zapewniły sobie: Arabia Saudyjska, Australia, Bahrajn, Chiny, Irak, Iran, Japonia, Jordania, Katar, Kirgistan, Korea Południowa, Tajlandia, Uzbekistan oraz gospodarze.


Oman w ostatniej kolejce grupy F pokonał w czwartek Turkmenistan 3-1 i zajął trzecie miejsce w tabeli z trzema punktami. Taki dorobek wystarczył do pierwszego w historii awansu do kolejnej fazy. Kolejnym rywalem Omanu będzie w niedzielę Iran.


Z kolei Wietnam, który już w środę zakończył zmagania grupowe (3 pkt i trzecie miejsce w grupie D), czekał na rozstrzygnięcia czwartkowych spotkań. Ostatecznie okazało się, że gra dalej, a odpadł mający taki sam bilans w innej grupie Liban. O ćwierćfinał Wietnamczycy powalczą w niedzielę z ekipą Jordanii.


Mecze 1/8 finału odbędą się od niedzieli do wtorku. Najciekawiej zapowiada się poniedziałkowe starcie dwóch uczestników mistrzostw świata 2018 w Rosji - Japonii z Arabią Saudyjską.


Turniej potrwa do 1 lutego. Mecze rozgrywane są w Abu Zabi, Dubaju, Al-Ajn i Szardży.


Cztery lata temu w finale Australia, będąca wówczas gospodarzem mistrzostw, pokonała po dogrywce Koreę Południową 2-1.


Program 1/8 finału:


niedziela, 20 stycznia


Jordania - Wietnam (godz. 12.00)


Tajlandia - Chiny (15.00)


Iran - Oman (18.00)

poniedziałek, 21 stycznia


Japonia - Arabia Saudyjska (12.00)


Australia - Uzbekistan (15.00)


Zjednoczone Emiraty Arabskie - Kirgistan (18.00)

wtorek, 22 stycznia


Korea Południowa - Bahrajn (14.00)


Katar - Irak (17.00)