Rodzina ks. Jankowskiego złożyła pozew. Chce od "Gazety Wyborczej" przeprosin


Rodzina ks. Jankowskiego złożyła pozew. Chce od "Gazety Wyborczej" przeprosin

Trzy siostry nieżyjącego ks. Henryka Jankowskiego złożyły do sądu pozew dotyczący publikacji o rzekomej pedofilii prałata. Żądają od "Gazety Wyborczej" przeprosin i sprostowania. Ich zdaniem to, co opisano we wstrząsającym reportażu, nigdy nie miało miejsca.

- Publikacja naruszała dobra osobiste moich mandantek, trzech sióstr prałata Jankowskiego, w postaci prawdziwej i dobrej pamięci o zmarłym bracie - powiedział w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" mec. Michał Gilarski.

Pozew rodziny zmarłego kapelana "Solidarności" przeciwko "Gazecie Wyborczej" został złożony w środę. Siostry duchownego domagają się "przeprosin za nieprawdziwe i krzywdzące twierdzenia o nieobyczajnym zachowaniu prałata i jego rzekomych czynach pedofilskich, jakie prowadzić miały do samobójczej śmierci 16-latki".

- Trudno sobie wyobrazić cięższe zarzuty - dodał mec. Gilarski. I zaznaczył, że siostry prałata twierdzą, że zgodnie z ich wiedzą do opisanych w reportażu "Dużego Formatu" sytuacji nigdy nie doszło.

Rodzina księdza wystąpiła o opublikowanie przeprosin i usunięcie artykułów z internetu. Siostry nie chcą zadośćuczynienia finansowego.

Zobacz także: Wiceszef MSW szczerze o przyczynach dymisji szefa SOP

Źródło: polskatimes.pl