Rosyjski startup wyświetli na niebie banery reklamowe


Rosyjski startup wyświetli na niebie banery reklamowe
Rosyjski startup wyświetli na niebie banery reklamowe - MamStartup

Rosyjski startup StartRocket pracuje nad systemem, który umożliwiłby wyświetlanie banerów reklamowych na niebie. Pierwsza taka reklama ma pojawić się już w 2021 roku.


zdjęcie: facebook.com/StartRocket.me


 


Wydawać by się mogło, że jeszcze niedawno dużą nowością i krokiem w przyszłość były billboardy interaktywne. Pewien rosyjski startup udowodnił, jak bardzo się myliliśmy. StartRocket pracuje nad technologią, która wyświetlałaby banery reklamowe na… nocnym niebie. Prawdopodobnie pierwszy z nich pojawi się już w 2021 roku.


Technologia startupu StartRocket będzie oparta o satelity o nazwie Orbital Display, które będą unosić się nad ziemią na wysokości 400-500 kilometrów. Mają one być zasilane energią słoneczną i pozwalać na wyświetlanie reklamy przez około 6 minut.


[embedded content]

Jak sugerują twórcy StartRocket, banery reklamowe wyświetlane na niebie dotrą do każdego człowieka na Ziemi. Co istotne, technologia, nad którą pracuje rosyjski startup, nie musi być jedynie wykorzystywana do wyświetlania reklam – z pewnością przyda się we wszelkich sytuacjach awaryjnych, by np. wyświetlić na niebie komunikat ratunkowy.


StartRocket planuje, że ich pierwsze satelity wzniosą się już w 2020 roku, natomiast system wyświetlania reklam rozpocznie działanie rok później. Na tę chwilę nie wiadomo też ile dokładnie będą kosztowały reklamy wyświetlane z wykorzystaniem systemu rosyjskiego startupu.Startuperze!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

  • informujemy
  • inspirujemy
  • rozmawiamy
zobacz nasz fanpage >> Zamknij

© 2011 - 2019 Autentika. MamStartup należy do Antygrupy.

Wykonanie: Autentika Hosting: Beyond