Samorządowiec z Brzegu wykluczony z Platformy. Jacek N. usłyszał już zarzuty


Samorządowiec z Brzegu wykluczony z Platformy. Jacek N. usłyszał już zarzuty

Jacek N., przewodniczący rady miasta Brzegu oraz szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej, został wykluczony z PO – poinformował rzecznik tej partii Jan Grabiec. Jak przekazał z kolei rzecznik opolskiej prokuratury okręgowej, samorządowiec usłyszał także zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną.

Szef brzeskich struktur PO zatrzymany przez policję. Chodzi o przemoc domową

Szef brzeskich struktur PO, przewodniczący Rady Miasta w Brzegu i zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu...

zobacz więcej

O wyrzucenie Jacka N. wnioskował lider Platformy Grzegorz Schetyna.

Jacek N. był szefem brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej; w samorządzie pełni obecnie funkcje: przewodniczącego rady miasta Brzeg i zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim.

W piątek wieczorem został zatrzymany przez policję wezwaną do awantury domowej. Noc spędził na policyjnej izbie zatrzymań. W sobotę, po przedstawieniu zarzutów został zwolniony bez zastosowania środków zapobiegawczych.

Tego samego dnia decyzję o wykluczeniu samorządowca z partii podjęły władze Platformy Obywatelskiej. – Zarząd Krajowy PO wykluczył z partii członka PO z Brzegu, w związku z formułowanymi wobec niego zarzutami dotyczącymi przemocy domowej. Decyzja została podjęta w trybie obiegowym w sobotę na wniosek przewodniczącego Grzegorza Schetyny – powiedział w niedzielę rzecznik Platformy Jan Grabiec.


Według informacji przekazanych przez rzecznika opolskiej prokuratury okręgowej Stanisława Bara, Jackowi N. przedstawiono zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną w ciągu ostatnich dwóch lat. Zgodnie z Kodeksem karnym, za taki czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Śledztwo z urzędu prowadzi prokuratura.

image

źródło:

image