Schetyna: Sprawiedliwość będzie taka sama dla wszystkich


Schetyna: Sprawiedliwość będzie taka sama dla wszystkich

Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję; to jest szkodnictwo, które możemy naprawić i naprawimy – mówił w niedzielę w Krakowie lider PO Grzegorz Schetyna. Odbudujemy wolne sądy, przywrócimy praworządność, prokuratura będzie znowu niezależna, a policja bezpartyjna – zadeklarował.

Liderka Inicjatywy Feministycznej: Będziemy walczyć o aborcję do ostatniej kropli krwi

– Będziemy walczyć do ostatniej kropli krwi, na pewno nie złagodzimy naszego programu w sprawie aborcji, nie pójdziemy na kompromis – powiedziała...

zobacz więcej

Podczas niedzielnej konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Krakowie Schetyna mówił, że państwo polskie jest i powinno być dla wszystkich ogromną odpowiedzialnością i świętością.

– To jest wielkie dziedzictwo, które jest w rękach nas wszystkich, współczesnych Polaków. Potężna tradycja daje z jednej strony pewność siebie, siłę i wiarę w przyszłość, bo przeszło tysiąc lat w Europie niełatwo jest przekreślić – podkreślił przewodniczący Platformy.

Jak wskazał, tej tradycji i historii nie jest w stanie zniszczyć w jedną kadencję „największy szkodnik”. – Polacy to wielki naród i Polska to silne państwo i byle co go nie zniszczy. Dzisiejsza władza niszczy sądy, prokuraturę i policję. To jest szkodnictwo, które możemy naprawić i naprawimy – oświadczył Schetyna.

– Odbudujemy wolne sądy, przywrócimy praworządność, prokuratura będzie znowu niezależna, a policja będzie bez partyjnych wpływów – zadeklarował lider PO. Zapewnił, że „sprawiedliwość będzie taka sama dla wszystkich”, bo – jak zapewnił – „wobec prawa nie ma równych i równiejszych”.


Schetyna zaznaczył również, że Koalicja Europejska naprawi też polską edukację oraz przyzna utracone pensje nauczycielom.

image

źródło:

image