Sondaż dla "Wiadomości": PiS z dużą przewagą, SLD wraca do Sejmu


Sondaż dla "Wiadomości": PiS z dużą przewagą, SLD wraca do Sejmu

Po serii niepomyślnych dla PiS sondaży, prezes Kaczyński i jego współpracownicy wreszcie mają jakiś powód do optymizmu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Pollster dla "Wiadomości", partia rządząca może liczyć na 41-procentowe poparcie.

Wynik PiS wzrósł o 2 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Na drugim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska (23 proc., wzrost o 1 pkt proc.). Trzecią lokatę zajęło SLD z wynikiem 9 proc. To kolejny sondaż, według którego Sojusz może wrócić do Sejmu - podobne wnioski przyniosły również badania Estymatora dla "Do Rzeczy" oraz IBRIS na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Do Sejmu weszłyby również Kukiz'15 z 8 proc. poparcia oraz Nowoczesna (7 proc.). Na granicy progu wyborczego było PSL (5 proc.). "Pod kreską" znalazły się Wolność (4 proc.) i Razem (3 proc.).

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Pollster w dniach 6 i 7 kwietnia. Wszystko wskazuje więc na to, że zwrot nagród, które otrzymali ministrowie rządu Beaty Szydło, odwrócił negatywny trend rządzących.

Zobacz także: Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego