SOR w szpitalu w Kielcach będzie jednak przyjmował pacjentów


SOR w szpitalu w Kielcach będzie jednak przyjmował pacjentów

SOR w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach nie wstrzyma od czwartku przyjmowania pacjentów. Wcześniejsza decyzja wynikała z zagrożenia epidemiologicznego odrą.

Kilkadziesiąt milionów straty? Szpital w Grudziądzu ma poważne problemy

Regionalny szpital specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu planuje likwidację łóżek na oddziale intensywnej terapii, a to tylko...

zobacz więcej

Pisemną decyzję Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach o konieczności natychmiastowego wstrzymania się od wykonywania pracy i poddania się izolacji domowe otrzymało 27 pracowników szpitala. Osoby te, w ostatnich dniach, miały kontakt z osobą chorą na odrę, dlatego uznano je za podejrzane o zakażenie tym wirusem.

Zgodnie z decyzją służb sanitarnych, pielęgniarki i jeden pielęgniarz mają zostać objęte kwarantanną do 7 lipca.

Kolejni pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego otrzymali telefoniczną informację o konieczności wstrzymania się od wykonywania pracy i poddania się izolacji domowej. W grupie tej jest kilkudziesięciu pracowników SOR, w tym: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i personel pomocniczy.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, ze względu na brak możliwości zapewnienia obstawy kadrowej, musi od godz. 7 rano, 28 czerwca, do odwołania, zamknąć Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Dyrekcja szpitala prosi pacjentów o kierowanie się w nagłych wypadkach do innych placówek medycznych. Pacjentów w stanach zagrożenia życia będzie przyjmował Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Kieleckim przy ulicy Kościuszki.

Na razie nie jest zagrożone funkcjonowanie innych oddziałów, jednak sytuacja w każdej chwili może ulec zmianie.

źródło: