Spider-Man: Daleko od domu - jak tworzono sekwencję z bujaniem się na pajęczynie?Podczas jednego z wywiadów kierownik ds. efektów wizualnych, Julian Foddy skomentował pracę ekspertów od efektów specjalnych, którzy przygotowali sekwencję ze Spider-Manem podróżującym po Nowym Jorku za pomocą swoich pajęczych sieci.


We wcześniejszych filmach ze Spider-Manem widzieliśmy już podobne sekwencje, które są dla tej postaci znamienne i trudno sobie wyobrazić, aby bohater ten w inny sposób podróżował przez Manhattan. Okazuje się, że twórcy od efektów przy okazji filmu Spider-Man: Daleko od domu chcieli zrobić to nieco inaczej i bardziej realistycznie:


Myślę, że w poprzednich odsłonach, często, dość dziwacznie pracuje kamera i porusza się za Spider-Manem, gdy przelatuje przez budynki i pod nimi. Chcieliśmy zrobić coś, co wydawałoby się nieco bardziej przyziemne, więc zaprojektowaliśmy kadry, a kamera porusza się w taki sposób, jak mogłoby to być kręcone naprawdę.


Dowiadujemy się także, że ekipa była osobiście w Nowym Jorku i wykonywali wiele praktycznych ujęć, które pomogły w planowaniu sekwencji. Obecni byli zatem aktorzy Tom Holland oraz Zendaya, którzy znaleźli się na specjalnej platformie i wykonywali akrobacje osobiście. Dostaliśmy więc mieszankę praktycznych efektów, zdjęć oraz efektów komputerowych.


Źródło: comicobokmovie.com/zdjecie główne: MCU