Spider-Man nie wróci do MCU?! Szef studia Marvel komentuje!Spider-Man nie wróci do MCU? Na to wygląda po tym, gdy zakończyła się współpraca Disneya ze studiem Sony, na mocy której Marvel mógł korzystać z postaci Pajączka. Chociaż fani mieli nadzieję, a część źródeł sugerowała, że rozmowy jeszcze mają szansę się odbyć, wygląda na to, że informatorzy The Hollywood Reporter mieli racje - to koniec.


Kevin Feige mówi otwarcie: to nigdy nie miało trwać wiecznie. Wygląda na to, że Feige pogodził się z sytuacją. Wydaje się, że komentarz szefa studia Marvel nie pozostawia złudzeń. Zobaczcie, co dokładnie powiedział:


- Czuję wdzięczność i radość wobec możliwości wykorzystania Spider-Mana. Mogliśmy zrobić pięć filmów w MCU ze Spider-Manem - dwa solowe i trzy razem z Avengers. To było marzenie, które nie sądziłem, że kiedyś się spełni. To nigdy nie miało trwać wiecznie. Wiedzieliśmy, że mamy określony czas, w którym będziemy mogli to zrobić i opowiedzieliśmy historie, które chcieliśmy. Jesteśmy za to wdzięczni.Zobacz także:

Oczywiście widzimy, że wypowiedź Kevina Feige jest dyplomatyczna i prawdopodobnie wcześniej przygotowana. Jednak nie daje ona cienia nadziei, że jest szansa na nową umowę i kompromis.  Z uwagi na fabułę Spider-Man: Daleko od domu i szokujące zakończenie, trudno uwierzyć w słowa szefa Marvela, że "opowiedzieli historie, które chcieli", ponieważ wyraźnie widać, że były tu plany na więcej. Zwłaszcza, że Pajączek był sugerowany jako duchowy następca Iron Mana.


Do sprawy odniósł się też obecny na D23 aktor Tom Holland, który gra Spider-Mana:


- Zrobiliśmy pięć świetnych filmów. To było niesamowite pięć lat, podczas których przeżyłem najlepsze chwile mojego życia. Kto wie, co przyniesie przyszłość? Wiem jednak, że nadal będę grać Spider-Mana i będę się tym cieszyć. To nadal będzie wielka frajda. Przyszłość Spider-Mana będzie inna, ale będzie równie wspaniała i niesamowita. Znajdziemy nowe sposoby, by była jeszcze fajniejsza - tłumaczy aktor.


Przypomnijmy, że według doniesień Disney chciał zmienić umowę, na mocy której miałby większy procent z wpływów ze sprzedaży biletów do kin w zamian za pokrycie części kosztów, a Sony odmówiło. Przypomnijmy, że Disney do dziś ma pełne prawa do zysków ze sprzedaży wszystkich gadżetów i zabawek związanych ze Spider-Manem. Więcej o tym przeczytajcie w poprzednich newsów, do których linki znajdziecie poniżej.

Wiemy, że Sony planuje jeszcze dwa filmy o Spider-Manie, ale z uwagi na świeżą sytuację, na razie nie wiadomo o nich nic więcej.Źródło: ew.com, deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe