Święto kina 2019 - cena biletów. Kiedy wypada ten dzień?Święto kina 2019 to już szósta edycja wydarzenia. Celem akcji jest zachęcenie potencjalnych widzów do postrzegania seansów filmowych jako wartościowej formy spędzania wolnego czasu. Według danych podanych przez organizatorów w 2018 roku w akcji wzięło udział 558 tys. widzów. 


Święto kina 2019 - cena biletów zostały ustalona na 12 złotych na wszystkie seanse we wszystkich kinach biorących udział w akcji. W przypadku wyboru seansu 3D trzeba jedynie dopłacić za okulary. 


W tym czasie do kin powróci kilka popularnych tytułów jak Joker czy Nieznajomi. W repertuarach znajdą się m.in. Czarne Święta, 1800 gramów, Jak poślubić milionera, Śnieżna paczka, Kraina lodu 2, oraz Młody renifer Alex.


Doświadczanie filmu w kinie jest nieporównywalne z jakąkolwiek inną formą seansu. Nigdy nie będziemy odbierać emocji i historii w taki sam sposób oglądając to samo w domu. Magia ekranu wciąga, a wszyscy filmowcy propagują chodzenie do kin - zwłaszcza na największe widowiska, które tym bardziej zyskują dzięki wielkiemu ekranowi.


Więcej informacji oraz dokładną listę kin, biorących udział w Święcie Kina, można sprawdzić pod adresem: www.swietokina.com oraz na fanpage’u www.facebook.com/swietokina/.Źródło: materiały prasowe / zdjęcie główne: Disney