Test przedsiębiorcy wraca. Inna forma, cel ten sam


Test przedsiębiorcy wraca. Inna forma, cel ten sam

Słowa o teście przedsiębiorcy jako narzędziu służącemu odsianiu przedsiębiorców od osób wybierających samozatrudnienie, by płacić niższy podatek, pojawiły się projekcie Wieloletniego planu finansowego państwa na lata 2019-2022. Po krytyce, także z wewnątrz rządu, Ministerstwo Finansów wycofało się z pomysłu. Nie wycofało się jednak z ideo na nim stojącej.

Wrocław, 25.04.2019. Jadwiga Emilewicz i Jarosław Gowin na konferencji prasowej Sukces WP i money.pl. Po naszej serii tekstów rząd wycofuje się z testu przedsiębiorcy

Jak donosi "Rzeczpospolita", choć z tekstu "Planu" zniknął "test przedsiębiorcy", to nie zmienił się cel działań opisany w dokumencie. Znalazła się w nim bowiem informacja, że ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, inwestycji i rozwoju we współpracy z Radą Dialogu Społecznego przygotują przepisy, które pozwolą na weryfikację przedsiębiorców, a zarazem zminimalizują „ingerencję w swobodę wyboru modelu, w którym przedsiębiorcy prowadzą swoją aktywność gospodarczą".

image

Przepisy mają obowiązywać od 2020 r. Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiała „Rzeczpospolita”, takie postawienie sprawy to jedynie "pudrowanie" wcześniejszych zamiarów. W efekcie, jak pisaliśmy przed kilkoma dniami, nawet pół miliona samozatrudnionych nie może byc spokojnych - tyle firm ma bowiem tylko jednego kontrahenta.

Test przedsiębiorcy. W rządzie jest spór. Minister komentuje

W nowym rozdaniu PiS będzie przestawiał zmodyfikowany pomysł na weryfikację firm jako walkę z patologiami rynku pracy. Będzie zatem więcej mówienia o sprzątaczkach i ochroniarzach zmuszanych do zakładania firmy, a mniej liczenia potencjalnych zysków i wspominania o jakimkolwiek teście, egzaminie, czy kontrolach.

image
Teresa Czerwińska forsowała Test przedsiębiorcy jak bumerang. Uszczelnianie przepisów to problem dla pół miliona firm

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

9 min. temu

CześćJak tylko będą tak robić to z dniem wprowadzenia pracuje u Niemca i nic nie zapłacę podatku.

5 min. temu

MAXA co ze służbą zdrowia gdzie pielęgniarki były zmuszane do przejścia na kontrakty ?
Wiele ma teraz tylko po jednym kontrahencie jakim jest na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)

  1. Polecane
  2. Najnowsze
  3. Popularne