Tokio 2020. Polska - Serbia w kwalifikacjach olimpijskich. Mecz trwa


Tokio 2020. Polska - Serbia w kwalifikacjach olimpijskich. Mecz trwa

Polskie siatkarki walczą o kwalifikację do igrzysk olimpijskich. W decydującym meczu turnieju we Wrocławiu walczą z Serbkami. Śledź przebieg meczu z Interią.

Wideo


Siatkówka. Polki pokonały Tajlandię 3:2 i pozostają w grze o IO w Tokio. Wideo © 2019 Associated Press

Uwaga - relacja nie odświeża się automatycznie. Wciśnij F5.

Obie drużyny wygrały dwa pierwsze mecze z Portoryko i Tajlandią. Zdecydowanie mniej sił straciły jednak Serbki, bo Polki w sobotę męczyły się z rywalkami z Azji i wygrały dopiero po tie-breaku.


Ale nie tylko z tego powodu zawodniczki z Bałkanów są faworytkami. To aktualne mistrzynie świata, a na ostatnich igrzyskach w Rio de Janeiro zdobyły srebrny medal. "Biało-Czerwone" po raz ostatni wystąpiły w igrzyskach w 2008 r. Drużyna prowadzona wówczas przez Włocha Marco Bonittę ukończyła rywalizację w Pekinie na miejscach 9.-10.

W tym sezonie obie drużyny spotkały się w Lidze Narodów - chociaż rywalki zagrały w rezerwowym składzie, ograły Polki 3-0. Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęły jednak gospodynie. Szybko udało się im zdobyć punkt blokiem i wypracować trzypunktową przewagę. Tyle że po chwili to Serbki postawiły nad siatką ścianę nie do przebicia, od której odbiły się ataki Magdaleny Stysiak i Malwiny Smarzek-Godek. Na tablicy wyników pojawił się remis 7-7.

Atakująca reprezentacji Polski, która w pierwszych dwóch meczach turnieju spisywała się słabiej niż w Lidze Narodów, dobrze rozpoczęła jednak niedzielne starcie.


Jeśli zawodniczki Jacka Nawrockiego przegrają, będą miały jeszcze jedną szansę na awans na igrzyska - w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym w styczniu.


Polska - Serbia 0-0 (15-13) - trwa I set


Polska: Smarzek-Godek, Wołosz, Stysiak, Kąkolewska, Alagierska, Mędrzyk oraz Maj-Erwardt (libero), Stenzel (libero)

Serbia: Busa, M. Popović, Mihajlović, Ognjenović, Veljković, Boszković oraz S. Popović (libero)


DG

Zdjęcie
Malwina Smarzek-Godek to najważniejsza zawodniczka polskiej kadry /PAP/Jan Karwowski /PAP
Malwina Smarzek-Godek to najważniejsza zawodniczka polskiej kadry /PAP/Jan Karwowski /PAP