Trzaskowski pójdzie w Marszu Niepodległości? "Nawet z synem i z córką". Ale stawia jeden warunek


Trzaskowski pójdzie w Marszu Niepodległości? "Nawet z synem i z córką". Ale stawia jeden warunek

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Koalicji Obywatelskiej był gościem programu "Wyborczy Grill". Prowadzący program poprosił go o to, aby odniósł się do słów Patryka Jakiego, który na początku września w tym samym programie poprosił Rafała Trzaskowskiego, aby przyłączył się do Marszu Niepodległości organizowanego z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Patryk Jaki apeluje do polityków PO aby 11 listopada "nie robili cyrków"

- Proszę o to Rafała Trzaskowskiego i wszystkich polityków Platformy, aby tego jednego dnia nie robili cyrków. Są takie momenty jak stulecie odzyskania niepodległości, gdzie wszyscy powinniśmy stanąć razem - powiedział Patryk Jaki, kandydat Prawa i Sprawiedliwości, w jednym z wrześniowych odcinków programu "Wyborczy Grill".


Wypróbuj nasz newsletter z sekcją o wyborach samorządowych. Kliknij, aby się zapisać

Rafał Trzaskowski pójdzie z politykami PiS w Marszu Niepodległości? Polityk stawia jeden warunek

Rafał Trzaskowski odniósł się do prośby Patryka Jakiego, mówiąc, że chętnie pójdzie we wspólnym Marszu Niepodległości, ale pod jednym warunkiem. - Ja nie wiem, kto robi cyrk. Moim zdaniem cyrk robią rządzący, którzy próbują rozgrzeszać faszystów i ludzi, którzy propagują hasła faszystowskie i rasistowskie. Jeżeli pan Patryk Jaki i ministrowie tego rządu obiecają, że jeżeli będzie jakiekolwiek rasistowskie hasło, nawołujące do nienawiści, to jeżeli będzie wniosek miasta Warszawy, żeby rozwiązać demonstrację, to zrobią to natychmiast, to idę z nimi w pochodzie. Nawet z synem i z córką - powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej.

Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy