TVP Info zaczyna popołudniowy program „O tym się mówi”, gospodarzem Adam Giza


TVP Info zaczyna popołudniowy program „O tym się mówi”, gospodarzem Adam Giza

„O tym się mówi” będzie emitowane w TVP Info od poniedziałku do piątku tuż po godz. 18:30. Każdy odcinek potrwa ok. 55 minut.

- Zgodnie z nazwą program będzie dotyczył tego, co w bieżącym dniu jest na agendzie spraw publicznych - z przechyleniem na sprawy społeczne, chociaż polityka też będzie się pojawiała - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. - Program będzie realizowany w szybkim, wartkim tempie, dużo się będzie działo w ciągu tej godziny: komentarze, analizy, rozmowy z gośćmi - wylicza Olechowski.>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketinguW „O tym się mówi” będą dwa stałe cykle - dotyczące polityki („O tym się mówi w polityce”) i tematyki zagranicznej („O tym się mówi na świecie”). W ramach tego drugiego gospodarz będzie łączył się z korespondentami i reporterami TVP za granicą. - Będziemy zabierać naszych widzów nawet w najodleglejsze zakątki świata - zapowiada dyrektor TAI.
Pierwsze odcinki „O tym się mówi” będzie prowadził Adam Giza. Z czasem gospodarzami mają też być inne osoby, według naszych ustaleń przymierzany do tego jest reporter TVP Info Miłosz Kłeczek, który dwa tygodnie temu zadebiutował jako prowadzący poranne pasmo informacyjne.Jarosław Olechowski tego nie potwierdza, nie chce podawać konkretów. - Szykujemy głośnie transfery, będą niespodzianki dla widzów - zaznacza.Adam Giza jest związany z Telewizją Polską od wiosny 2017 roku. Zaczynał jako prezenter pogody i gospodarz w „Dzień dobry Polsko” w TVP1, a we wrześniu ub.r. na zmianę z Anną Popek zaczął prowadzić „Wstaje dzień” w TVP Info. Wcześniej przez kilka lat pracował w TVS.
Poprzednio od 18:30 do 19:30 w dni powszednie TVP Info emitowało pasmo informacyjne o a godz. 18:44 trwające kwadrans „Widziane z Polski”.„O tym się mówi” to kolejny w br. nowy codzienny program TVP Info. Od drugiej połowy czerwca w paśmie porannym od poniedziałku do czwartku pokazywane są „Jedziemy” i „Jedziemy dalej” Michała Rachonia. Według danych Nielsen Audience Measurement od początku września do 10 października pierwszy cykl miał średnio 244 tys. widzów, a drugi - 267 tys.
Z kolei przeciętna oglądalność minutowa TVP Info we wrześniu wynosiła 226 201 widzów (17,24 proc. więcej niż rok wcześniej), co dało 3,74 proc. udziału w rynku oglądalności.