Ursus wyprzedaje majątek. Inwestorem holenderski Trioliet


Ursus wyprzedaje majątek. Inwestorem holenderski Trioliet

Ursus w komunikacie informuje, że cena sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego w dywizji Ursusa w Opalenicy ma wynieść, w zależności od wartości i wyceny stanów magazynowych i produkcji w toku, około 6,7 mln zł.

Planowana transakcja sprzedaży ma objąć nieruchomości, załogę, uzgodnione stany magazynowe oraz określony zakres produkcji w toku.

image

Płatność ma być podzielona. Około 90 proc. ceny Ursus dostanie w dniu zawarcia transakcji. Kolejne 5 proc. zostanie zwolnione po upływie następnych 6 miesięcy, a reszta pieniędzy po kolejnym półroczu. Ostatnia część to kwota zatrzymana na poczet ewentualnych roszczeń gwarancyjnych.

Nino o biznesie - Prezes Ursusa: przyszłość to autobusy wodorowe

image

Ursus zastrzega, że warunki transakcji wymagają zatwierdzenia zgodnie z procedurą przewidzianą w ramach prawa restrukturyzacyjnego. Firma od dłuższego czasu ma problemy finansowe i restrukturyzacja ma na celu postawienie jej na nogi.

W kwietniu Ursus opublikował plan restrukturyzacyjny oraz propozycje układowe, które zakładają m.in. podział wierzycieli na kilka grup. Na poprawę rentowności biznesu miały pozwolić zmiany, m.in. ulokowanie produkcji w jednym miejscu, produkcja ograniczonego asortymentu, w tym zmiany dotyczące produkcji traktorów - o mniejszej mocy u kooperantów z Korei i Turcji.

Plan zakładał w wariancie optymalnym wypracowanie w tym roku nieco ponad 1 mln zł zysku netto. W 2020 miałby wzrosnąć do 10 mln zł. Tymczasem bilans ubiegłego roku jest ujemny. Ursus miał prawie 141 mln zł straty.

image

Źródło:

ISBnews
image

komentarze

irytujące

Napisz komentarz

1h temu

gorsiejszy sortczyli Polska pod rządami pisu powróciła do niewolnictwa, sprzedają załogę, co na to prokuratura ?

1h temu

MADEJCo też Ursus pod rządami cudotwórców z PIS nie miał produkować.Samochody elektryczne,pekaesy wodorowe i rakiety atomowe.Skończyło się produkowaniem … Czytaj całość

1h temu

tomw zarządzie siedzą TŁUKI . nic nic potrafią tylko sprzedawać

image

Rozwiń komentarze (7)