Wagony pociągu towarowego wykoleiły się w Poznaniu. Poważne utrudnienia


Wagony pociągu towarowego wykoleiły się w Poznaniu. Poważne utrudnienia

Na stacji Poznań-Kiekrz wykoleiły się 3 puste wagony pociągu towarowego. Sąsiedni tor jest zablokowany przez prace modernizacyjne. Ruch na trasie jest wstrzymany, przewoźnicy organizują pasażerom komunikacje zastępczą i kierują pociągi na objazdy.

- Na miejscu są specjalne służby, które zdecydują o koniecznych działaniach. Wkrótce rozpocznie się akcja usunięcia z toru wykolejonych wagonów i odblokowania przejazdu przez stację w Kiekrzu - powiedział w rozmowie z portalem polsatnews.pl rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Jak dodał, nie wiadomo jeszcze, czy tory trzeba będzie naprawiać - To wydłużyłoby prace i przerwę w ruchu na tym odcinku - przyznał.

Trzy puste wagony węglowe składu relacji Tarnowskie Góry-Świnoujście wykoleiły się na stacji Poznań-Kiekrz ok. godz. 14:25. Okoliczności wypadku będzie wyjaśniać komisja.

Tor został zablokowany. Drugi jest nieprzejezdny ze względu na prace modernizacyjne. Stacja Kiekrz może pozostać wyłączona z ruchu pasażerskiego do soboty po południu.

Zobacz także: Ewa Kopacz przyparta do muru ws. propozycji PiS. Jest deklaracja

Pociągi PKP Intercity są kierowane na trasę przez Piłę albo Rzepin. Wprowadzono również zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rokietnica-Poznań Główny.

"Od soboty planowane jest uruchomienie pociągu Regio 'wahadłowego' pomiędzy stacją Poznań Główny a przystankiem Poznań Wola. Następnie podróżni będą kontynuować jazdę autobusami zastępczymi do stacji Rokietnica, gdzie tam przesiądą się znów do pociągu" - poinformował na profilu "Linia 351 odcinek Poznań - Wronki" na Facebooku.

Pasażerowie powinni liczyć się z opóźnieniami Największe do tej pory wyniosło 120 min.