​Wassermann bez szans w Krakowie? Najnowszy sondaż


​Wassermann bez szans w Krakowie? Najnowszy sondaż
W drugiej turze wyborów samorządowych o fotel prezydenta Krakowa powalczą Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski. Jak wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej", kandydatka PiS nie ma szans w tym starciu. Zdjęcie Małgorzata Wassermann i Jacek Majchrowski /Filip Radwański/Jarosław Praszkiewicz /FORUM Najnowszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" i Radia Zet daje Małgorzacie Wassermann 38 proc. w drugiej turze. Jej kontrkandydat może za to liczyć na poparcie w granicach 56 proc.
Jest to więc aż 20 punktów procentowych przewagi urzędującego prezydenta nad kandydatką PiS, co nie daje Wassermann dużych szans na zwycięstwo. Za to oficjalne wyniki dla sejmiku województwa małopolskiego są dla PiS bardzo obiecujące. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w sejmiku małopolskim 24 mandaty. Koalicja Obywatelska PO-Nowoczesna będzie miała 11 radnych, a Polskie Stronnictwo Ludowe czterech. Wynik oznacza samodzielne rządy PiS w Małopolsce.
W małopolskim sejmiku jest 39 radnych. PiS w wyborach do sejmiku uzyskało 43,5 proc. głosów wyborców, Koalicja Obywatelska miała 22,6 proc. poparcia, PSL 10,0, a komitet Kukiz’15 z wynikiem 5,76 proc. co prawda przekroczył próg wyborczy, ale nie uzyskał mandatu.