Whatsapp i Facebook zmienią nazwy. To decyzja Facebooka


Whatsapp i Facebook zmienią nazwy. To decyzja Facebooka

Jak informuje serwis next.gazeta.pl, wciąż wielu użytkowników nie wie, że korzystając z Whatsappa czy Instagrama, korzysta tak naprawdę z narzędzi należących do Facebooka.

A firma Marka Zuckerberga jest właścicielem obu aplikacji od wielu lat. A konkretnie od 7 (Instagram) i 5 (Whatsapp) lat.

Stąd decyzja o tym, by zmienić nazwę popularnego komunikatora i serwisu społecznościowego.

image

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Facebook miał już o tym poinformować pracowników w wewnętrznym komunikacie. Dla użytkowników jednak nie zmieni się zbyt wiele, bo okazuje się, że zmiany będą bardzo kosmetyczne.

W obu przypadkach nowa nazwa będzie się nieznacznie różniła od tego, do czego przyzwyczaili się internauci. Po prostu dołączona zostanie fraza "od Facebooka", czyli "from Facebook".

image

To oznacza, że zamiast Whatsappa będziemy mieli Whatsapp from Facebook, a zamiast Instagrama - Instagram from Facebook. Jak zwraca uwagę next.gazeta.pl, wcześniej podobnie było w przypadku aplikacji Workplace (dziś: Workplace from Facebook).

Pasażerowie w najbliższych dniach będą musieli się uzbroić w cierpliwośćStrajk na Heathrow. Ponad 170 lotów odwołanych

- Chcemy zwiększyć przejrzystość wśród produktów i usług, które są częścią Facebooka - poinformowało biuro prasowe firmy.

image
image

komentarze

irytujące

Napisz komentarz