Wiedźmin - czy serial Netflixa będzie wierny książkom? Cavill ujawnia swe ulubione gryW sieci pojawiają się kolejne wywiady z obsadą serialu Wiedźmin Netflixa, dzięki czemu mamy okazję dowiedzieć się nowych rzeczy na temat tej produkcji oraz występujących w niej aktorów. Serwis Hobby Consolas miał okazję porozmawiać z Henrym Cavillem, którego zobaczymy w roli Geralta z Rivii. Aktor opowiedział o swoich ulubionych grach, a także o tym, czy serial będzie wierny materiałowi źródłowemu.


Cavill, zapytany o ulubioną grę, odpowiedział że jest nią Wiedźmin 3: Dziki Gon. To nie pierwszy raz, kiedy aktor wspomina, że jest fanem dzieła polskiego studia CD Projekt RED. W dalszej części wypowiedzi przyznał jednak, że lubi również strategiczną serię Total War.


Wiedźmin 3, ale kocham też serię Total War. Zawsze, gdy do nich siadam, to gram w nie dopóki nie zginę na dobre. Z jakiegoś powodu jest coś w tych strategicznych bitwach co sprawia, że je kocham. Mogę nie grać przez długie miesiące, ale gdy tylko skończę jedną rozgrywkę, to mam ochotę przejść cała grę na nowo, zobaczyć wszystko i mieć wrażenie, że to coś nowego. Gry Total War są jednymi z moich ulubionych, bo mogę grać w nie gdziekolwiek i kiedykolwiek chce od nowa. I za każdym razem są świeżym doświadczeniem, to spełnienie marzeń.


Brytyjski aktor zapewnia także, że fani materiału źródłowego nie muszą się obawiać, bo serialowy Wiedźmin ma być wierny książkom.


Moja wersja Geralta jest wierna książkom i jestem pewien, że jest również wierna grom, bo sam jestem wielkim fanem gier. Gdzieś w głębi jest rycerzem, jednym z tych uwielbianych przez fanów herosów, ale gdy popatrzymy na niego z zewnątrz, sprawy mają się inaczej. Na pierwszy rzut oka może wyglądać na twardziela, ale tak naprawdę jest inaczej. To sprawia, że jest interesującą postacią. To jedna z tych rzeczy, które uwielbiam w tej postaci. 


W wywiadzie nie zabrakło też nietypowego pytania - Henry Cavill został zapytany o podobieństwa i różnice między Supermanem i Geraltem.


To zupełnie różne postacie, ale obie te postacie są bohaterami. Wydaje mi się, że Geralt może wprowadzić nieco więcej frajdy z uwagi na to, że jest postacią starożytnego bohatera, apolityczną, z kontrowersyjnymi poglądami, nonkonformistą. Mimo tego, obaj są bohaterami. Wydaje mi się, że Geralt wewnątrz jest Supermanem, ale na zewnątrz jest kimś innym. 


Data premiery serialu Wiedźmin od Netflixa nie została jeszcze oficjalnie ujawniona. Niewykluczone jednak, że poznamy ją już 31 października. To właśnie wtedy odbędzie się konwent Lucca Comics & Games i zaprezentowany zostanie tam nowy zwiastun produkcji. Zobacz także:


Wiedźmin - zapowiedź pełnego zwiastuna serialu Netflixa.
Wiedźmin 3: Dziki Gon na Nintendo Switch - czy to dobry port? Są opinieŹródło: redanianintelligence.com / fot. Netflix