Wiedźmin Netflixa - Henry Cavill był gotowy do roli Geralta przed rozpoczęciem castinguHenry Cavill wcieli się w tytułową rolę w serialu Wiedźmin od Netflixa, który oparty został o prozę Andrzeja Sapkowskiego. Już podczas ogłoszenia tej informacji o udziale aktora w projekcie, wiele mówiło się o tym, że odtwórca roli Supermana jest gotowy do wejścia w ten świat, ponieważ na długo przed pojawieniem się tematu serialu, ten grywał w gry o Wiedźminie i zaznajomiony był z twórczością Sapkowskiego.


W nowym wywiadzie Cavill powtórzył to znowu oraz dodał, że do grania Geralta był gotowy na długo przed rozpoczęciem castingu.


Nie musiałem nawet przygotowywać się do roli... Oddycham, żyję tym wszechświatem każdego dnia. Miałem już wiele okazji do zastanowienia się nad tą postacią podczas grania w gry. Moje przygotowania zakończone były przed rozpoczęciem castingu!


Okazuje się jednak, że kostium Geralta nie od razu sprawiał aktorowi przyjemność i noszenie miecza na plecach oraz peruką siwych włosów, były na początku kłopotliwe.


Uwielbiam nosić ten kostium i perukę. Najpierw musiałem się do tego przyzwyczaić, było to trochę niewygodne, ale potem o tym zapomniałem. Każdego ranka, kiedy wkładałem wszystko na siebie, szedłem o krok dalej we wcielaniu się w tę postać. Pozwalało mi to jeszcze bardziej wejść w buty Geralta.


Nie znamy jeszcze daty premiery serialu. Wszystkiego powinniśmy dowiedzieć się pod koniec października, kiedy zostanie zaprezentowany oficjalny zwiastun.Zobacz także:


Wiedźmin - dokładna data premiery zwiastuna oraz informacje o panelach serialu
Wiedźmin - data premiery nie została ujawniona? Netflix komentuje wyciekŹródło: comicbook.com/zdjęcie główne: materiały prasowe