Wielka Brytania. Obrzucili niepełnosprawną jajkami i mąką. I pozowali do zdjęcia


Wielka Brytania. Obrzucili niepełnosprawną jajkami i mąką. I pozowali do zdjęcia

Czterech nastolatków z Wielkiej Brytanii w okrutny sposób zabawiło się kosztem niepełnosprawnej kobiety. Najpierw obrzucili ją jajkami, po czym obsypali mąką. Swój "wyczyn" uwiecznili, a zdjęcie opublikowali w internecie.

Sprawa zbulwersowała Brytyjczyków. Post nastolatków udostępnił Robin Armstrong, gwiazda mediów społecznościowych, którego obserwuje 750 tys. osób. W komentarzach szybko zaczęły się pojawiać dziesiątki obelg i gróźb pod adresem zwyrodnialców. Ich rodziny poprosiły policję o ochronę.

Dwóch 17- i dwóch 15-latków zostało aresztowanych w związku z incydentem, ale zostali już wypuszczeni za kaucją. Policja nie ujawnia ich danych, ale zrobił to jeden z internautów. "Zasługujecie na ścięcie głów. Umieszczę wasze zdjęcia i opublikuję nazwiska, tak by wszyscy wiedzieli, kim jesteście i przegonili was z miasta" - napisał.

Gniew na sprawców jest tak duży, że omal nie doszło do linczu mężczyzny łudząco podobnego do jednego z nich.

Zobacz także: Tłit: Lubnauer gratuluje Sądowi Najwyższemu

Do incydentu doszło pod koniec lipca w Bury St Edmunds, mieście w hrabstwie Suffolk we wschodniej Anglii. Do odpoczywającej w parku niepełnosprawnej podeszło czterech nastolatków, którzy urządzili sobie jej kosztem bulwersującą zabawę.

Rodzina kobiety powiedziała, że mimo całego zajścia, czuje się ona dobrze. Nie była do końca świadoma tego, co się stało.

Źródło: rmf24.pl, Daily Mirror