Wkrótce rekonstrukcja rządu. Premier: W okolicach eurowyborów


Wkrótce rekonstrukcja rządu. Premier: W okolicach eurowyborów

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla magazynu „Polska” powiedział, że rekonstrukcji rządu należy spodziewać się „w okolicach eurowyborów”. – Zobaczymy, kto z ministrów trafi do Parlamentu Europejskiego – podkreślił Morawiecki.

Dworczyk o rekonstrukcji rządu: Decyzje zapadną w najbliższych dniach

– W najbliższych dniach zapewne te decyzje zapadną – powiedział Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, pytany o rekonstrukcję...

zobacz więcej

Premier w opublikowanej w poniedziałek rozmowie zaznaczył, że obóz rządzący ma dobrych ludzi „na zapleczu”. – Teraz zyskają możliwość przejścia na pierwszą linię frontu – dodał. Na pytanie, czy jest gotowy na drugą kadencję, odparł, że jeśli taka będzie wola wyborców i PiS, to jest „do dyspozycji”.

– Jako premier czuję, że uczestniczę w fundamentalnych zmianach, ważnych i dobrych dla wszystkich Polaków. Że Polska zaczyna wykorzystywać wielką dziejową szansę. Widzę, że Polska zmienia się na lepsze, że mamy więcej solidarności, że pozycja Polski w świecie wyraźnie rośnie – zaznaczył Morawiecki.

Pytany o życie rodzinne, szef rządu przyznał, że ma wyrzuty sumienia ze względu na zbyt mało czasu, jaki spędza z rodziną. – Może późniejszą jesienią wezmę kilka dni urlopu – dodał.

Wybory do PE w Polsce odbędą się 26 maja.

źródło:

image