Wrocław. Przedwyborczy konflikt w Koalicji Obywatelskiej


Wrocław. Przedwyborczy konflikt w Koalicji Obywatelskiej

Wrocławska radna z Nowoczesnej opublikowała na Facebooku zdjęcia zerwanych plakatów wyborczych. Jak twierdzi, niszczone są materiały wyborcze wszystkich kandydatów z wyjątkiem byłej posłanki PO Ewy Wolak.

"Ktoś uporczywie niszczy materiały wyborcze kandydatów, poza banerami jednej kandydatki" - pisze Magdalena Razik-Trziszka z Nowoczesnej. Na potwierdzenie swoich słów radna N amieściła zrobione w kilku miejscach zdjęcia, na których obok zerwanych plakatów widać nieuszkodzone materiały Ewy Wolak (PO).

Inny kandydat Koalicji Obywatelskiej na radnego Mateusz Żak twierdzi, że jego materiały również zostały zniszczone. Zapowiedział, że jeśli ta sytuacja się powtórzy, zgłosi sprawę stosownym służbom.

Na insynuacje Razik-Trziszki odpowiedziała również Ewa Wolak. Była posłanka twierdzi, że również jej plakaty są dewastowane. "Ktoś z zewnątrz nielegalnie i z premedytacją niszczy wybrane banery. Jest to niedopuszczalne. Moje w ostatnich dniach też były niszczone. Taka publiczna dyskusja jest niewskazana. Wspólnie pracujemy na naszą listę" - napisała.

Ewa Wolak i Magdalena Razik-Trziszka startują z listy Koalicji Obywatelskiej w tym samym okręgu - nr 7 we Wrocławiu. Wolak z pierwszego, natomiast Razik-Trziszka z drugiego miejsca.

Zobacz także: Leszek Miller: Teraz lepiej rozumiem Kaczyńskiego