Wsparcie psychologiczne podczas pogrzebu Adamowicza. "Nie wstydźmy się swojej słabości"


Wsparcie psychologiczne podczas pogrzebu Adamowicza. "Nie wstydźmy się swojej słabości"

"Nie wstydźmy się swojej słabości, emocji wywołanych tragedią, nie udawajmy silnych w tak trudnym momencie" - apeluje wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zapewni gdańszczankom i gdańszczanom wsparcie psychologiczne podczas pogrzebu Prezydenta Pawła Adamowicza.

"Sześciu psychologów MOPR będzie do dyspozycji każdej potrzebującej osoby w sobotę, w godzinach od 10.00 do 16.00 w budynku Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40. Specjaliści pomogą poradzić sobie z emocjami, uspokoją, wyciszą. Podpowiedzą Państwu, jak poradzić sobie w okresie żałoby" - czytamy w oświadczeniu MOPR.

Podczas pogrzebu obecni będą również pracownicy socjalni, w pobliżu Bazyliki Mariackiej. Pracownicy będą ubrani w pomarańczowe kamizelki, z plakietkami gdańskiego MOPR. Ich zadaniem będzie m.in. podprowadzenie do psychologa, wyprowadzenie uczestnika z tłumu itd.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godz. 12 w Bazylice Mariackiej. Organizatorem pogrzebu będzie miasto Gdańsk przy udziale rodziny. Uroczystości rozpoczęły się w czwartek o godz. 15 sesją w Dworze Artusa. Od godz. 17 w Europejskim Centrum Solidarności zostanie wystawiona trumna prezydenta.