Wszedł do pralni, wymierzył i zastrzelił kobietę. Policja prowadzi obławę


Wszedł do pralni, wymierzył i zastrzelił kobietę. Policja prowadzi obławę

Policja szuka mężczyzny, który zastrzelił 26-letnią kobietę w jednej z pralni przemysłowych w Gorzowie Wlkp. Do tragedii doszło wczesnym popołudniem. Z relacji świadków wynika, że sprawca wszedł, wymierzył z pistoletu i strzelił w jedną z pracownic, a następnie uciekł – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. Śledczy wytypowali już podejrzewanego – to 26-latek, który znał ofiarę.

Strzelał z wiatrówki. Pociski trafiały w plac zabaw

Policjanci dostali informację, że z dachu kamienicy ktoś strzela w stronę placu zabaw. – Alarmował rodzic, który przebywał tam z dzieckiem – mówi...

zobacz więcej

– Policjanci wszystkich policyjnych pionów z woj. lubuskiego zostali postawieni na nogi i zaangażowani w działania poszukiwawcze za 26-latkiem. Napastnik wszedł w środę o godz. 12.55 do pralni przy ul. Owczej i mierząc do pracującej tam kobiety, oddał strzał w jej kierunku. Następnie uzbrojony oddalił się z miejsca zdarzenia – powiedział Maludy.

Dodał, że ofiarą zabójstwa jest 26-latka. Według wstępnych ustaleń sprawca znał ją i działał z zamiarem pozbawienia jej życia. Mimo starań medyków kobiety nie udało się uratować.

Na miejscu zbrodni trwają oględziny z udziałem prokuratora, ekspertów z laboratorium kryminalistycznego oraz śledczych. Prowadzone są również czynności procesowe z udziałem świadków zdarzenia, które są wykonywane pod opieką policyjnego psychologa.

Chował broń, strzelił koledze w głowę. Tragedia na polowaniu

Do tragedii doszło w Wólce Jagielczyńskiej w woj. łódzkim. Kiedy po zakończeniu polowania jeden z myśliwych chował broń do samochodu, ta...

zobacz więcej

– Skupiamy się na działaniach poszukiwawczych, aby jak najszybciej zatrzymać 26-latka typowanego przez kryminalnych do tego zabójstwa. Najprawdopodobniej oddalił się on z miejsca osobowym autem – dodał rzecznik.

W obławę zaangażowano również policyjnych przewodników z psami, które podejmują trop, ustalając możliwą drogę ucieczki napastnika. Poza tym komunikaty o tej sprawie trafiły do ościennych województw i do niemieckiej policji.

Maludy przekazał, że oddziały prewencji i policyjni kontrterroryści działają w wielu miejscach i są przygotowani na zatrzymanie napastnika.


Lubuska policja sporządza rysopis 26-latka. Wkrótce wraz ze zdjęciem zostanie on opublikowany na jej stronie internetowej, a także stronach innych jednostek policji w regionie.

image

źródło:

image