Wypadek na Pomorzu. Piorun poraził 11-latka


Wypadek na Pomorzu. Piorun poraził 11-latka

Piorun poraził chłopca w miejscowości Pasieka koło Miastka na Pomorzu. Interweniowała załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nieprzytomny 11-latek trafił do szpitala w Gdańsku.

Chłopiec został porażony piorunem podczas zabawy z innymi dziećmi w domku na drzewie. Gdy nadeszła burza, nie zdążyły się schować.

Na miejsce zdarzenia przybyła załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 11-latek przeżył, ale nieprzytomny trafił do jednego z gdańskich szpitali.

Strażacy apelują o to, by podczas burzy omijać okolice drzew. Są to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc w czasie wyładowań atmosferycznych. Zakazana jest również kąpiel na otwartych zbiornikach. Podczas burzy należy unikać korzystania z urządzeń elektrycznych.

ZOBACZ WIDEO: Sinice nie tylko nad Bałtykiem. Zamknięte są jeziora i zalewy w całej Polsce

Upał nie odpuszcza. W sobotę słupek rtęci na termometrach w woj. lubuskim może sięgnąć nawet 35 st. W ciągu dnia termometry wskażą od 27- 29 st. C na wschodzie do 30 - 33 st. C w centrum i na zachodzie kraju.

Burze mogą być gwałtowne z intensywnym deszczem, porywistym wiatrem do 80 km/h, a nawet z opadami gradu. IMGW prognozuje wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia (najniższego w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem dla czterech województw: dolnośląskiego, opolskiego, lubelskiego a także mazowieckiego.