Zack Snyder stworzy anime dla Netflixa. Inspiracją mitologia nordyckaZack Snyder, reżyser filmów superbohaterskich takich jak Człowiek ze stali czy Batman v Superman: Świt sprawiedliwości oraz tym samym współtwórca Kinowego Uniwersum DC, podejmuje współpracę z Netflixem. Zgodnie z nowymi informacjami, Snyder zajmie się pierwszym serialem telewizyjnym w swojej karierze i - co ciekawe - będzie to serial anime.


Jak podają dziennikarze zagranicznych portali, nowy serial Snydera nie ma jeszcze tytułu, jednak jego fabuła będzie bazować na mitologii nordyckiej. Snyder obejmie stanowisko producenta wykonawczego, zaś showrunnerem i reżyserem odcinków nowej produkcji będzie Jay Olivia, który zrealizuje też storyboardy (Olivia i Snyder współpracowali już przy projektach takich jak 300, Watchmen. Strażnicy czy pozostałe produkcje DCEU). Jak czytamy w oświadczeniu Netflixa:


Innowacyjne wizje Zacka Snydera i jego sposoby na opowiadanie historii, popchnęły branżę do przodu i ustanowiły go jednym z najbardziej wyróżniających się twórców filmowych swojego pokolenia. Jesteśmy bardzo podekscytowani zbliżającą się współpracą z nim i jego wyjątkowym zespołem - współpracą, która ma na celu ożywienie kultowych postaci i historii z nordyckiej mitologii w jego niepowtarzalnym stylu.Zobacz także:

Szczegóły fabularne nowej produkcji nie są jeszcze znane. Będziemy informować o rozwoju projektu.Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe