Zakatowali psa. Jest wyrok sądu


Zakatowali psa. Jest wyrok sądu

Przed Sądem Rejonowym w Miastku zapadł wyrok za brutalne zabicie psa w Miłocicach na Pomorzu. W sprawie skazanych zostało dwóch mężczyzn, w tym właściciel zwierzęcia, którzy wspólnie i w porozumieniu mieli zakatować czworonoga.

70 tys. dolarów za zabicie psa. Dilerzy wyznaczyli nagrodę

Policyjny pies Sombra znajduje się pod specjalną ochroną. Dilerzy narkotyków wyznaczyli 70 tys. dolarów za jego zabicie. W ciągu ostatnich 6 lat...

zobacz więcej

20-letni Leszek C., który brutalnie zabił psa, usłyszał wyrok roku i siedmiu miesięcy pozbawienia wolności i siedmioletniego zakazu posiadania psów. Prokuratura oskarżyła go też o zastraszanie świadków zdarzenia oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Sąd wydał wobec niego wyrok pięcioletniego zakazu prowadzenia pojazdów.

Właściciel zwierzęcia, 54-letni Jędrzej M., który złapał psa i ułatwił jego uśmiercenie, usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, dwa tysiące złotych grzywny oraz dozór kuratora. Sąd w uzasadnieniu podkreślał, że zabójstwo psa jest czynem o dużej szkodliwości społecznej i nie może być łagodnie traktowane.

Oskarżeni nie przyznali się do winy. Wyrok Sądu Rejonowego w Miastku nie jest prawomocny.

źródło: