Zakochała się w gangsterze i pomagała mu kraść samochody


Zakochała się w gangsterze i pomagała mu kraść samochody

Kobieta zakochana w złodzieju samochodów, tak bardzo dała mu się omotać, że brała udział w kradzieżach. Była tzw. pilotem, sprawdzającym czy na trasie ucieczki jej kochanka, nie ma policyjnych patroli. Kobieta była jedną z 16 osób związanych z gangiem „Suchego”, zatrzymanych w ostatnich dniach przez CBŚP. Od września zatrzymano już 69 przestępców, którzy usłyszeli ponad 250 zarzutów.

– Po rozbiciu gangów mokotowskiego i grupy „Szkatuły”, które przed kilku laty dominowały w Warszawie i Mazowszu, w półświatku pojawiło się wielu gangsterów „roninów”, których przełożeni trafili za kraty. Co sprytniejsi zdecydowali, że nastał ich czas i zaczęli dogadywać się z mniejszymi gangami, które dotąd były podporządkowane większym grupom – opowiada warszawski śledczy, który zajmuje się rozpracowywaniem stołecznego półświatka. – Tak było z bandą Dominika O. ps. Suchy, który robił interesy z niedobitkami gangów: żoliborskiego, szkatułowego, mokotowskiego oraz ich satelitami: grupa mławską i ciechanowską. Po rozbiciu bandyckiej solidarności udało nam się zebrać dowody na temat ich najnowszej działalności, ale wydarzeń sprzed 10 a nawet 15 lat – dodaje.

Proces obcinaczy palców od nowa. Sąd uchylił wyroki uniewinniające członków gangu

Sąd Apelacyjny uchylił wyroki uniewinniające członków tzw. gangu obcinaczy placów, które zapadły w 2016 r. – Swą decyzję Sąd Apelacyjny uzasadniał...

zobacz więcej

Zbyt pewni siebie

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP z Warszawy wspierani przez kolegów z Wydziału dw. z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP i BOA KGP urządzili obławę na kolejne osoby, których nazwiska pojawiły się z zeznaniach skruszonych przestępców. W mieszkaniach w Warszawie, Mławie i Ciechanowie zatrzymano 16 osób związanych z wyżej wymienionych grupami przestępczymi. Kolejne trzy osoby zostały doprowadzone do prokuratury z aresztów i więzień. Przestępcy byli zaskoczeni, ponieważ uznali, że skoro nie zostali zatrzymani jesienią ubiegłego roku, podczas pierwszego uderzania w bandę „Suchego”, to mogą się czuć bezpiecznie.

– Zatrzymani usłyszeli w stołecznej Prokuraturze Okręgowej zarzuty m.in.: udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków, kradzieży z włamaniem do mieszkań, placówek handlowych oraz obiektów usługowych oraz handlu bronią, także poza granicami Polski. Ośmiu podejrzanych zostało aresztowanych – powiedział tvp.info prok. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Podczas przeszukań zabezpieczono majątki gangsterów warte ok. 1,4 mln zł, w tym 420 tys. zł w gotówce, biżuterię, drogie zegarki, samochody i nieruchomości.

Morderstwa, broń maszynowa, twarde narkotyki. Rusza proces gangstera od „Szkatuły”

Pistolety maszynowe Skorpion i Sahara, strzelba Mossberg i chiński Kałasznikow – takim arsenałem opiekował się 37-letni Zdzisław G. ps. Zdzisiek,...

zobacz więcej

Miłość zaprowadziła ją za kraty

Wśród zatrzymanych znalazł się Robert G. ps. Kurczak. Mimo niezbyt groźnego pseudonimu, gangster ten przez jakiś czas był jednym z szefów grupy żoliborskiej. Po odsiadce współpracował ze zbuntowanym odłamem gangu mokotowskiego. Poza nim wpadli przestępcy o równie niepozornych ksywach: takich jak „Schabowy”, „Zając” czy „Gała”. Działali głównie na terenie Mazowsza i nie zawsze ich pseudonimu gościły w kronikach kryminalnych.

Wyjątkowo dramatycznie skończyła miłość jednej z mieszkanek Mazowsza do znanego złodzieja samochodów. – Kobieta była w nim zakochana po uszy. Była gotowa zrobić dla niego. Dała się omotać tak bardzo, że ukochany namówił ją, aby pilotował swoim samochodem po udanych kradzieżach. I ta nieszczęsna tak robiła i teraz usłyszała zarzuty współudziału w kradzieżach aut – opowiada jeden ze śledczych.

Do tej pory w śledztwie zatrzymano 69 osób, które usłyszały w sumie ponad 250 zarzutów. 24 osoby przebywają w aresztach, a część przestępców odsiaduje w więzieniach swoje wyroki.

Od narkotyków, przez broń po lewe papierosy

We wrześniu 2017 r. w obławie na gang „Suchego” wzięło udział ponad 330 policjantów. Przeszukano wówczas blisko 80 miejsc w Polsce oraz Holandii, Francji i Niemczech. Zatrzymano wówczas 43 osoby.

Lista przestępstw, o jakie są podejrzani zatrzymani gangsterzy jest bardzo bogata. Dominik O. ps. Suchy, usłyszał osiem zarzutów w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Pozostałe osoby są podejrzane m.in. o: wyprodukowanie ponad 900 kg amfetaminy, wewnątrzwspólnotowego nabycia środków odurzających i substancji psychotropowych, udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków (co najmniej kilkuset kilogramów marihuany), produkcję i rozprowadzanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, handel bronią palną (m.in. kałasznikowami i pistoletami maszynowymi PM-63), nielegalne posiadanie broni, kradzież luksusowych pojazdów i wiele innych. Jednemu z podejrzanych odpowie za usiłowanie.

Wiadomo, że gangsterzy wysyłali do Francji, Holandii i Niemiec broń oraz narkotyki. Na Zachodzie Europy mieli swoich rezydentów, którzy pilnowali szlaków przemytniczych i współpracowali z zagranicznymi grupami przestępczymi.
[embedded content]

źródło: