Zastrzelił kobietę w zaawansowanej ciąży, bo śpiewała na siedząco


Zastrzelił kobietę w zaawansowanej ciąży, bo śpiewała na siedząco

28-letnia Samira Sindhu, pakistańska piosenkarka, została zamordowana podczas występu na uroczystości weselnej. Kobieta była w zaawansowanej ciąży. Policja wyjaśnia szczegóły morderstwa.

Atak na chrześcijan w Pakistanie

Zamach w chrześcijańskiej dzielnicy miasta Kweta na zachodzie Pakistanu. Zginęły cztery osoby. Do ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

zobacz więcej

Mąż piosenkarki, Ashiq Sammoo, powiedział policji, że podejrzany podczas uroczystości wycelował broń w żonę i „kazał jej wstać i zaśpiewać”. Kiedy powiedziała, że jest w ciąży i nie może ustać, napastnik miał ją zastrzelić.

W związku ze śmiercią Sindhu zatrzymano jedną osobę. Tariq Jatoi powiedział dziennikarzom, że strzelał w powietrze, a kula trafiła piosenkarkę przez pomyłkę. Mężczyzna pozostaje w areszcie.

Sindhu była lokalnie znaną piosenkarką. Nagrała co najmniej osiem albumów z muzyką Sindhi i Sufi, jednak jej głównym źródłem utrzymania było śpiewanie na rodzinnych uroczystościach. To powszechna praktyka w Pakistanie.

W mediach społecznościowych dostępne jest nagranie wideo, na którym kobieta siedzi na scenie w towarzystwie innych muzyków. Kiedy śpiewa, trzej mężczyźni zbliżają się do sceny i podają jej banknoty. W czasie, gdy mężczyźni wychodzą z kadru, słychać trzy strzały, następne kobieta upada.

źródło: