Zdjęcie pielęgniarki z USA obiegło Internet. "Właśnie zakończyła czwartą zmianę z rzędu"


Zdjęcie pielęgniarki z USA obiegło Internet. "Właśnie zakończyła czwartą zmianę z rzędu"

Kiedy Laura McIntyre opublikowała na Facebooku zdjęcie pokazujące siostrę bliźniaczkę - pielęgniarkę,  zdziwiła się, że post tak bardzo spodoba się ludziom. Zdjęcie pokazuje Caty DiBari z na wpół zjedzonym obiadem, ocierającą łzy z oczu. Kobieta niedawno została mianowana Pracownikiem Roku, za pomoc kobietom i dzieciom.

Wzruszające zdjęcie

Zmęczona pielęgniarka przypadkowo stała się tematem rozmów na świecie w kontekście ogromnego poświęcenia pielęgniarek.

"Właśnie zakończyła czwartą zmianę z rzędu. To około 53 godziny w ciągu czterech dni. Nie licząc półtorej godziny, którą codziennie jedzie samochodem do pracy i z powrotem. Zazwyczaj nie ma czasu zjeść lunchu ani napić się wody. „Jest tak dobra w tym, co robi, że często zapomina, jak zadbać o siebie, kiedy dba o swoich pacjentów” - napisała na swoim profilu na Facebooku Laura McIntyre.

Caty DiBari - wzruszające zdjęcieCaty DiBari - wzruszające zdjęcie Facebook - Laura McIntyre

Ciężki dyżur

Caty DiBari była nie tylko zmęczona, lecz także poruszona sytuacją na oddziale - odebrała poród, w którym urodziło się martwe dziecko. Kobieta w wywiadzie z Good Morning America wyznała, że wiele razy płakała w drodze do domu z powodu swoich pacjentów. Dodała również:


Nie lubię być w centrum uwagi, ale cieszę się, że Laura napisała post. Oddała hołd nie tylko mi - ale wszystkim pielęgniarzom - za naszą pasję i poświęcenie, nawet w najtrudniejsze dni.

Zobacz, gdzie urodziło się najmniejsze dziecko na świecie

Odzew w mediach społecznościowych

Post stał się hitem wśród użytkowników w mediów społecznościowych. Pod wpisem opublikowano wiele pozytywnych komentarzy i słów wsparcia dla pielęgniarki.

Pewien użytkownik z Wielkiej Brytanii skomentował zdjęcie: "Powinniśmy być dumni i wdzięczni, że mamy tylu wspaniałych ludzi w służbie zdrowia".