Znani samorządowcy i naukowcy na listach PiS w Warszawie


Znani samorządowcy i naukowcy na listach PiS w Warszawie

„Rzeczpospolita” poznała jeden z elementów strategii partii rządzącej w Warszawie. Znane nazwiska samorządowe i naukowcy – to pomysł PiS na pokonanie PO w jednym z jej bastionów – czytamy w poniedziałkowym wydaniu dziennika.

Kukiz: Wolę wpisać na listy PSL kilkudziesięciu pewnych ideowców niż tworzyć swoje listy

Wolę wpisać na listy PSL kilkudziesięciu pewnych ideowców niż tworzyć swoje listy, na których musiałbym mieć ponad 1000 osób z czego 900 może...

zobacz więcej

Jak pisze dziennik, kandydatem do Senatu z okręgu obejmującego Mokotów, Wilanów, Ursynów będzie obecny warszawski radny PiS i wykładowca akademicki dr Błażej Poboży. „W kolejnym z czterech warszawskich okręgów senackich będzie startował – jak informują nas rozmówcy z Klubu Parlamentarnego PiS – Cezary Jurkiewicz, wieloletni radny Warszawy, członek zarządu Polskiej Fundacji Narodowej i szef klubu PiS w Radzie Miasta” - pisze „Rzeczpospolita”. W pozostałych dwóch okręgach – według gazety – mają startować profesorowie medycyny.

„Rz” przypomina, że PiS w Warszawie nie ma obecnie żadnego senatora. „Jak tłumaczą nam rozmówcy z partii, stąd pomysł na znane lokalne nazwiska samorządowe lub rozpoznawalnych w mieście naukowców” - dodaje dziennik. „Chcemy pokazać, że my realnie budujemy listy z udziałem samorządowców w przeciwieństwie do Platformy, która tylko deklaruje, że samorządowcy mają startować, ale później nic z tych deklaracji nie wychodzi” - komentuje w rozmowie z „Rzeczpospolitą” jeden ze strategów PiS.

„Rz” przypomina również, że Prawo i Sprawiedliwość ma zaprezentować listy do Sejmu i Senatu po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudę terminu wyborów parlamentarnych. Opisuje też prawdopodobny skład listy PiS w stolicy. „Warszawską listę PiS do Sejmu otworzy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Na drugim miejscu, podobnie jak w 2011 roku, znajdzie się szef warszawskich struktur partii, Mariusz Kamiński. Na kolejnych miejscach są wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, poseł Jarosław Krajewski” - czytamy w dzienniku.

Na listach - według „Rz” - znajdą się też szef komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas oraz wielu radnych z klubu PiS. „Łącznie do parlamentu ma kandydować blisko jedna trzecia Klubu PiS w Radzie Warszawy” - twierdzi „Rzeczpospolita”.

image

źródło:

image